Jdi na obsah Jdi na menu
 


TIPY OD RADŮZY

Příspěvky

Jarní bylinková očista

1. 5. 2017

fotolia_64184613_subscription_monthly_m-kopriva.jpgNaše tělo se přirozeně neustále pročišťuje, každý den, nehledě na roční období. Ale s příchodem jara nás může přepadnout únava. Nedostatek vitamínů, slunce a pohybu obecně, kterým v zimních měsících trpíme, může naše tělo oslabit. Projevy bývají různé, od malátnosti a nedostatku energie, po melancholii či zhoršení zdraví. Naše tělo potřebuje doplnit vitamíny a povzbudit imunitní systém, který pracoval na plné obrátky.

 
Celý příspěvek | Rubrika: TIPY OD RADŮZY | Komentářů: 0

Batole, atopik, zrzka nebo blond? Na opalování se vybavte raději v lékárně

30. 4. 2017

 

1.jpgPolovinu až 80 % slunečního záření vstřebáme během prvních dvaceti let života. Zejména u dětí, teenagerů a mladších dospělých tak může nedostatečná ochrana před sluncem předznamenat vznik pozdějších kožních problémů. Bez ohledu na věk by měli být na příjem slunečních paprsků opatrní také lidé s citlivou až ekzematickou pokožkou i ti, kdo mají blond či zrzavé vlasy. Kvalitní přípravky na opalování je nejjistější vybírat v lékárně, kde dostanete i novinku osvědčené značky - Linola Sun Lotion. Vysoce účinné mléko na opalování je vhodné pro každý typ pokožky, dokonce i pro miminka.

 
Celý příspěvek | Rubrika: TIPY OD RADŮZY | Komentářů: 0

Velikonoce na zahradě: Užijte si je s dětmi a v létě si pochutnejte na vlastní zelenině a ovoci

10. 4. 2017

 

5.jpgZkuste letos pojmout Velikonoce trochu jinak a strávit čas třeba na zahradě s dětmi. „V dubnu bývá zahrada v rozpuku a je to skvělá příležitost pro to strávit se svými dětmi nějaký čas na čerstvém vzduchu, zapojit je do zahradních prací a utužit jejich vztah s přírodou,“ říká Zuzana Procházková, specialistka společnosti KiK, která přináší několik tipů na velikonoční aktivity s dětmi.

 
Celý příspěvek | Rubrika: TIPY OD RADŮZY | Komentářů: 0

Oslavte svátky jara s velikonočním mixem PEDRO

1. 4. 2017

 

pedro-vesele-velikonoce_49-90_czk_2.jpgMlsáte rádi? PEDRO Veselé Velikonoce je speciální rodinný mix sladkých želé bonbonků v dóze ve tvarech oblíbených velikonočních a jarních tvarů. Ochutnejte dvouvrstvé želé v podobě kuřátek, zajíčků, kraslic a jiné veselých tvarů, které kombinuje želatinu a měkounkou pěnu a skočte do velikonočních oslav rovnýma nohama.

 
Celý příspěvek | Rubrika: TIPY OD RADŮZY | Komentářů: 0

Italské espresso

26. 2. 2017

 

Itálie je kolébkou evropské kávy. Právě do Benátek přivezly obchodní lodě místních kupců první kávová zrna. Stalo se tak na přelomu 16. a 17. století. Velký časový rozdíl, podíváme-li se na Arabský poloostrov, kde byla káva již v 5. století. O to víc si jí ale Evropané zamilovali. Svojí pozici si s přehledem udržela do dnešních dnů a na západě se stala symbolem uspěchaného životního stylu. Pokud ji ale správně připravíme, jedná se také o velikou delikatesu.

 
Celý příspěvek | Rubrika: TIPY OD RADŮZY | Komentářů: 0

Scratch Wars: Spuštění nové české hry, které se bojí i Pokémoni

26. 2. 2017

 

scratchwars_starter-pack_200_kc.jpgV malém herním studiu v Karlíně vyvíjí tým zkušených vývojářů strategickou karetní hru Scratch Wars, které v sobě kombinují hru v reálném světě a zároveň v mobilu. Za svůj revoluční nápad sbírají jen chválu a pozitivní ohlasy po celém světě. Jiří Mikoláš, herní designér a ředitel Notre Game: „Se Scratch Wars si věříme nejen proto, že hra je originální a zábavná, ale i díky referencím, které jsme posbírali na světových veletrzích. Povzbudivá byla reakce Petera Adkisona, vydavatele světoznámých Magiců, který naší hře předpověděl zdárnou budoucnost. Že jsou Scratch Wars zdařilý nápad dokládají i reakce dětí, které jsme zaznamenaly při testování hry, a také zapálení fanoušci naší facebookové stránky.“

 
Celý příspěvek | Rubrika: TIPY OD RADŮZY | Komentářů: 0

Do KiKu za zimním tvořením

29. 1. 2017

 

image015.jpgDlouhodobá předpověď slibuje na příští měsíc špatné počasí. Je to samá sněhová vločka proložená dešťovou kapkou a do toho brzy tma. Pro někoho to automaticky znamená velkou nudu, pro jiného ale příležitost k tvoření, kreativitě a učení se novým věcem. Kdy jindy začít třeba s pletením, malováním toho obrazu, do kterého jste se už dávno chtěli pustit, nebo kreslením a vybarvováním – jen tak pro radost? V prodejnách KiK najdete všechno potřebné k vašemu tvoření a užijete si tak místo nudných zimních dní pravou pohodu.

 
Celý příspěvek | Rubrika: TIPY OD RADŮZY | Komentářů: 0

Valentýnská výzdoba z KiKu: Čisté bílé linie i jarní nálada

29. 1. 2017

 

image002.jpgStále oblíbenější svátek svatého Valentýna se blíží. Ať už vyrazíte na výjimečnou večeři nebo do divadla, po návratu domů tu správnou atmosféru oslav všech zamilovaných doplní vhodně zvolené bytové dekorace. I zde nejlépe funguje osvědčená klasika – květinami, svíčkami i tradičními srdíčky nemůžete nic zkazit, naopak! Každý zná jejich význam a vyvolají v člověku ty kýžené emoce.

 
Celý příspěvek | Rubrika: TIPY OD RADŮZY | Komentářů: 0

KiK: Jste připravení na karnevalové veselí?

29. 1. 2017

 

kik_kostym-zelena-vila_279-czk.jpgRok se s rokem sešel a opět se blíží období dětských karnevalů. Nevíte si rady, jaký kostým svým potomkům půjčit nebo vlastnoručně ušít? Pokud si vaše dítko v převleku za svého oblíbeného hrdinu přímo libuje a každé maškarní chce jít za to samé, vyplatí se zainvestovat a kostým rovnou koupit. Vyřádit se pak můžete s dětmi při výrobě korunek, čelenek do vlasů, hůlek nebo klobouků. Dětské masopustní převleky zakoupíte v prodejnách KiK, kde najdete také inspiraci a vše potřebné na výrobu doplňků.  

 
Celý příspěvek | Rubrika: TIPY OD RADŮZY | Komentářů: 0

Oslavte Vánoční svátky v Restaurantu Hradčany Savoy 24. – 26. prosince 2016

19. 12. 2016

 

savoy_pohorelec_snih.jpgNechce se vám na Štědrý den vařit a raději byste si maximálně užívali čas se svými blízkými? Hostíte na Štěpána širší rodinu? Nebo chcete letošní Vánoce strávit výjimečně a opravdu si v klidu vychutnat sváteční atmosféru? Pak pro vás máme tip – v restaurantu Hradčany v hotelu Savoy na pražském Pohořelci pro vás připravili speciální Vánoční menu. Pochutná si každý, vybrat si můžete z tradiční české, moderní zahraniční nebo vegetariánské varianty.

 
Celý příspěvek | Rubrika: TIPY OD RADŮZY | Komentářů: 0

5 tipů na první adventní víkend

1. 12. 2016

 

17.jpgO víkendu začal Advent, čas koled, předvánočního shonu a lovu dárků. Podle rosniček by nám mělo počasí přát, a tak se nebojte vyrazit na procházku předvánoční Prahou. Nudit se určitě nebudete. 

 
Celý příspěvek | Rubrika: TIPY OD RADŮZY | Komentářů: 0

Nenechte se strhnout splínem. Tato potravina vám jej pomůže překonat.

1. 12. 2016

 

17.jpgSychravé počasí, kratší dny a nálada pod psa. I tak může vypadat konec roku, a to pak na sebe splín a špatná nálada nenechají dlouho čekat. Existují však potraviny, které svým složením pomáhají zlepšovat náladu a psychickou pohodu. Mezi takové patří i kaštany.

 
Celý příspěvek | Rubrika: TIPY OD RADŮZY | Komentářů: 0

Postavte domeček Třem čuníkům

1. 12. 2016

 

image004.jpgSlaměný nebo cihlový domeček? Známá dětská pohádka, ve které vlk ničí třem malým prasátkům přístřeší, ožívá díky vánoční novince Tři čuníci od Sparkys. Postavíte čuníkům domeček dříve, než ho vlk sfoukne? Stačí házet kostkou a sbírat stavební kostky ze slámy, dřeva nebo cihel. Hra je vhodná pro děti od 4 do 8 let.

 
Celý příspěvek | Rubrika: TIPY OD RADŮZY | Komentářů: 0

Vzhůru do Školy kouzel Pavla Kožíška pro začínající kouzelníky

20. 11. 2016

 

1000-x-90-tourtrend-srpen.jpgKdo by nechtěl být kouzelníkem? Vytahovat živé králíky z klobouku, sypat mince z rukávu nebo nechat zmizet třeba školu? Každý kouzelník ale musel nějak začínat, místo živého králíka to zkoušel nejdřív s plyšovým, mince proměňoval a pak zase nacházel na těch nejroztodivnějších místech a i to zmizení si musel natrénovat na menších věcech. Třeba kapesnících nebo plyšových zvířátkách. A všechny děti teď mají šanci naučit se to také! S kouzelnickou sadou Škola kouzel Junior Pavla Kožíška je možné všechno. A jednou třeba zmizí celá škola i s panem ředitelem.

 
Celý příspěvek | Rubrika: TIPY OD RADŮZY | Komentářů: 0

Pravda nebo výzva? Zombie ruka ukáže

10. 11. 2016

 

bambule_zombie-ruka_999_czk_2.pngPravda nebo výzva? Zombie ruka se pomalu prochází po stole a napíná hráče, kteří čekají, na koho ukáže svým jedovatě zeleným prstem. Bláznivá hra na motivy „vadí – nevadí“ brnká na strunu všem vtipálkům a dobrodruhům, kteří se jen tak něčeho nezaleknou. Zasedněte s rodinou k jednomu stolu a pobavte se nad kartičkami s výzvami nebo otázkami na pravdu. Možná vás překvapí, co všechno se ukrývá ve vašich blízkých.

 
Celý příspěvek | Rubrika: TIPY OD RADŮZY | Komentářů: 0

Svačíme zdravě bezlepkově s Nutrifree

12. 10. 2016

 

26.jpg

Školní povinnosti jsou již přes měsíc zpátky a s nimi i každodenní brzké vstávání a pracné chystání svačin pro své ratolesti. Zvlášť pro děti celiaky či pro někoho, komu chceme jen dopřát zdravější svačinku či snídani.

Nutrifree připravilo praktické balení oblíbených produktů, díky kterým bude i školní rok zábavnější a chutnější!

 
Celý příspěvek | Rubrika: TIPY OD RADŮZY | Komentářů: 0

Zkuste hit tohoto podzimu – opuncii

29. 9. 2016

 

opuncie.jpgChodíte po obchodě a říkáte si, co je to za zvláštní ovoce? Malé, oválné, zbarvené do žlutočervena s podivnými černými tečkami. Je to opuncie neboli kaktusový fík. A jak už název napovídá, roste na kaktuse. Přesněji na Opuncii mexické. Původ je tedy také jasný, poprvé se opuncie objevila v Mexiku. Co vás ale možná překvapí, je fakt, že se cíleně začala pěstovat už před více jak 8000 lety a existuje víc než 200 různých druhů. Z oblasti Střední Ameriky se postupně rozšířila na sever do Kanady a na jih až k Ohňové zemi. S objevením Ameriky a mořeplaveckými výpravami se dostala dále do světa. Dnes se  pěstuje v Mexiku, Brazílii, Bolívii, jižní Africe, Indii a v Itálii.

 
Celý příspěvek | Rubrika: TIPY OD RADŮZY | Komentářů: 0

Ať žijí letní těstovinové pokrmy!

22. 8. 2016

 

12.jpgTěstoviny jsou celoročně oblíbená surovina. Jednoduše můžeme měnit i způsob přípravy podle sezóny. Zatímco v zimě vedou smetanové omáčky a masová ragú, na jaře a v létě se přirozeně odlehčuje... Vznikají tak chutné těstovinové saláty apod. Těstoviny jsou nejen chutné, ale jsou nenáročné na přípravu i čas. Výsledkem jídelníčku každého z nás by mělo být pevnější zdraví, lepší zažívání a větší radost ze života. V tom by nám měly pomoci i pravé italské, kvalitní, bezlepkové těstoviny Nutrifree.

 
Celý příspěvek | Rubrika: TIPY OD RADŮZY | Komentářů: 0

Letní průjmy: Umíte vychytat rizika?

4. 7. 2016

10.jpgAčkoli neexistuje stoprocentní recept, jak se v létě vyhnout průjmům, rizika minimalizovat můžete. Konzumací bezpečných nápojů a potravin, dodržováním hygieny a také udržováním rovnováhy mezi prospěšnými a škodlivými bakteriemi ve střevech. Akutní průjem totiž způsobují viry nebo bakterie, které napadají trávicí systém. A je jedno, jestli jste na dovolené u moře, v českém penzionu nebo u rybníka na chalupě. Rodinnou lékárničku raději vybavte probiotiky, například novým praktickým balením kapek BioGaia ProTectis v tubě, která je na cestování ideální a ani ji nemusíte dávat do ledničky.

 
Celý příspěvek | Rubrika: TIPY OD RADŮZY | Komentářů: 0

Aktuální téma: Jak předcházet cestovní nevolnosti?

12. 6. 2016

 

image.jpgAž pětinu lidí postihuje při jízdě autem či jiným dopravním prostředkem cestovní nevolnost, nejčastěji bývá špatně dětem, ženám a seniorům. Ačkoli bývá takzvaná kinetóza nazývána nemocí z pohybu, nejde o onemocnění, nýbrž o přecitlivělost na protichůdné vjemy. Výsledkem bývá dezorientace mozku, žaludek jako na vodě a zvracení. Cestovní nevolnosti můžete předcházet svým chováním během jízdy a také s pomocí přípravků z lékáren. Novinkou je zázvorový extrakt v tabletách Antimetil, jejichž výhodou je, že nemají sedační účinky, tedy nezpůsobují ospalost ani snížení pozornosti.       

 
Celý příspěvek | Rubrika: TIPY OD RADŮZY | Komentářů: 0

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35

následující » 

 

 


Používáme technologii cookies ke zkvalitnění poskytování našich služeb. Procházením stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací můžete najít na této stránce.×