Jdi na obsah Jdi na menu
 


TIPY OD RADŮZY

Příspěvky

POZOR NA ZIMNÍ KALORIE! Pořiďte domácí posilovnu na 4 m2

22. 11. 2014

 

5.jpgPodzim a obzvláště zima jsou pro naši vysněnou postavu i kondičku zkázou.  Vstáváme za tmy, vracíme se z práce za tmy a mezitím toužíme jen jíst a spát. „V zimním období má lidské tělo tendenci tvořit si zásoby, tukové zásoby!“, varuje Ondřej Baleka, oficiální fitness trenér inSPORTline. Je prokázáno, že všichni máme přirozenou tendenci v chladném období konzumovat kaloricky bohatší potraviny, laicky řečeno máme chuť na všechno to dobré, sladké, smažené, tučné a hlavně nezdravé. „Na začátku zimy, hlavně v lednu, máme v posilovnách vždycky plno,“ říká Baleka. „Měsíc nebo dva posilování nikoho před okrasnými tukovými kroužky nezachrání. Hýbat se, pracovat na sobě musíte pravidelně a dlouhodobě.“ Ideálním řešením je pořídit si jednoduché vybavení přímo domů. Už žádné výmluvy na počasí a nedostatek času, doma můžete odtrénovat kdykoliv. Na internetu najdete řadu cvičebních plánů, program přesně pro Vás na míru si můžete nechat sestavit například na www.intrener.cz nebo ve vámi vybrané posilovně od místního trenéra.

 
Celý příspěvek | Rubrika: TIPY OD RADŮZY | Komentářů: 0

Vypadávání vlasů u žen je poměrně časté. Roli hrají hormony a genetika

20. 11. 2014

 

plantur_upraveno.jpgVypadávání vlasů u žen se zpravidla projevuje poměrně nenápadně, plíživě. Vlasy se postupně stávají jemnější, více se lámou, a to zejména v oblasti přední vlasové hranice. Pozvolna dochází ke zvýraznění pěšinky a na několika místech začne prosvítat pokožka hlavy. Podle epidemiologických studií postihne tento problém zhruba každou desátou ženu.  Hlavní příčinou zvýšeného vypadávání vlasů bývá hormonální nerovnováha, často spojená s genetickými předpoklady.

O příčinách a léčbě androgenetické alopecie (hormonální vypadávání vlasů) hovořila dermatoložka MUDr. Monika Arenbergerová z Centra zdravý vlas při Dermatovenerologické klinice v pražské Fakultní nemocnici Královské Vinohrady.

 
Celý příspěvek | Rubrika: TIPY OD RADŮZY | Komentářů: 0

Módní trendy hračkářského průmyslu očima společnosti Mattel

20. 11. 2014

 

9c.jpgAmerická legenda mezi výrobci hraček, společnost Mattel, tradičně patří k světovým lídrům na hračkářském trhu. Blížící se Vánoce jsou pro hračkářský průmysl (a na českém trhu zvlášť) klíčovým obdobím roku, kdy je po hračkách největší poptávka. Vliv na jejich prodej mají módní trendy, které se objevují ve vlnách a ovlivňují momentální dětský vkus a touhu vlastnit určitou hračku. Zatímco po dokonalé panence Barbie touží spíše mladší holčičky ve věku 4 – 8 let, ty starší lákají méně tradiční panenky Monster High. Zájem o ně vzrostl hlavně v poslední době díky jejich originálním příběhům z filmů a animovaných webizod. U hraček určených pro chlapce pak došlo zejména k oživení poptávky po autodráhách Hot Wheels, jejichž široké možnosti propojitelnosti rozvíjejí u dětí logické myšlení a kreativitu.

 
Celý příspěvek | Rubrika: TIPY OD RADŮZY | Komentářů: 0

Bělení zubů: raději v ordinaci nebo doma?

11. 11. 2014

 

image_beleni.jpgBělení zubů patří mezi aktuální trendy a vidina zářivého úsměvu vede často k bělení na vlastní pěst s pomocí volně prodejných přípravků, což může přinést nepředvídatelné výsledky a způsobit v ústech škody. Kvůli zdravotním rizikům, kterým tak zuby i dásně vystavujeme, stomatologové před tímto laickým bělením varují. To ovšem neznamená, že musíte na domácí bělení zubů zapomenout. Jen je potřeba, aby na celý proces bělení dohlédl váš zubař nebo dentální hygienistka a abyste se doma řídili jejich radami. Domácí bělení zkrátka vyžaduje disciplínu pacienta.

 
Celý příspěvek | Rubrika: TIPY OD RADŮZY | Komentářů: 0

Zahřejte se s novou tyčinkou MARGOT Perník

2. 11. 2014

 

margot_pernik_16_90_czk_5.jpg

Když udeří ta pravá zima a sychravé počasí s ledovým větrem nám zalézá pod kabát, všichni se zatoužíme zahřát. K zimní atmosféře nedomyslitelně patří i hřejivá vůně perníkového koření. Vytvořte si zimní pohodu a vychutnejte si tuto tradiční příchuť v nové tyčince MARGOT Perník z limitované edice zalitou v bohaté vrstvě čokoládové polevy, která vás a zahřeje a zasytí.

 
Celý příspěvek | Rubrika: TIPY OD RADŮZY | Komentářů: 0

6 mýtů o detoxikaci, aneb proč je vhodná i na podzim

23. 10. 2014

 

neera-sirup-1000ml.jpg

Okolo detoxikace a půstu koluje řada mýtů. Na jednu stranu většina lidí nezpochybňuje jejich blahodárné účinky na organismus vzhledem k tomu, že se tělo postupně zbaví nahromaděných odpadních látek, znovu nabývá rovnováhy a pocítí návrat energie. Na druhé straně panuje často přesvědčení, že „právě pro mě“ detoxikace či půst vhodné nejsou, a pokud ano, rozhodně ne teď. Mnoho lidí se například mylně domnívá, že půst má smysl jen na jaře a v předjaří. Často je taky od úmyslu detoxikace zbytečně odrazuje vědomí, že mají nízký tlak či podváhu. Více o mýtech okolo půstu a detoxikace se Sadajyoti Belzovou, která se dlouhodobě zabývá tradičním starodávným léčebným systémem ájurvédou.

 
Celý příspěvek | Rubrika: TIPY OD RADŮZY | Komentářů: 0

Vše, co jste kdy chtěli vědět o pocení!

23. 10. 2014

 

produktove-hnizdo-pro-dove-invisible-dry_official.jpg

Již staří Egypťané používali vonné skořicové oleje a holili si podpaží v touze příjemně vonět. Ačkoli žijeme ve 21. století, stále je pro nás důležitá osobní vůně našich partnerů a lidí, se kterými přicházíme do kontaktu. Jak zdůrazňuje psychoterapeutka Karin Řeháková spolupracující s kosmetickou značkou Dove, nezvládnutý tělesný pach může významně negativně ovlivnit, jak nás budou druzí přijímat. Pocení jako fyziologický proces nejspíše neovlivníte, ale díky následujícím radám zmírníte nepříjemný stres a jeho následky, kterým je například nepříjemný, zapáchající pot. Jistotu pro každičký okamžik vám dodají dva ochránci: duševní pohoda a váš oblíbený antiperspirant, díky oběma budete moci sebejistě procházet každým dnem svého života!

 
Celý příspěvek | Rubrika: TIPY OD RADŮZY | Komentářů: 0

Jak naučit děti čistit zoubky?

23. 10. 2014

 

_dsc0228b.jpg

Máte doma malé dítě a začíná na vás cenit zoubky? Nebo váš potomek už dokonce drží sám zubní kartáček, ale nebaví ho stát před umyvadlem? Čištění zubů patří k základním hygienickým návykům, a proto by mělo být pro děti nutnou součástí každého dne. Udělejte dítěti čištění zoubků zajímavým a uvidíte, že se možná začne i těšit.

 
Celý příspěvek | Rubrika: TIPY OD RADŮZY | Komentářů: 0

Základem péče o suchou a citlivou kůži je pravidelné promazávání

23. 10. 2014

 

linola_lotion_new.jpg

Pacienti s atopickým ekzémem či se suchou a citlivou kůží určitě potvrdí, že základem péče je především každodenní pravidelné promazávání krémy a tělovými mléky. Vysušená místa kůže bychom přitom měli ošetřovat minimálně dvakrát denně, protože pokožka může pokaždé přijmout jen omezené množství tuku. Zásadní je také výběr vhodného přípravku. Promazávat je třeba takovými tělovými mléky, která dokáží vrátit kůži ztracené tuky i vodu, zabránit svědění a pomoci při zánětech. Kožní lékaři pacientům (nejen) s atopickou dermatitidou mj. doporučují léčivé a dermokosmetické přípravky Linola.

 
Celý příspěvek | Rubrika: TIPY OD RADŮZY | Komentářů: 0

Kdo bude další? Zákeřný vrah vyčkává, jeho motiv je nejasný a podpis děsivý

16. 10. 2014

 

10410109_368793613285777_5981696298288666869_n.png

Městem se šíří strach. Obětí přibývá. Neznámý vrah po sobě zanechává děsivý podpis a policie se mu marně snaží dostat na stopu. Kdo bude další obětí?... Právě dnes vychází v Nakladatelství Fragment detektivní příběh s názvem Detektiv Michael Crow – Klauni!

 
Celý příspěvek | Rubrika: TIPY OD RADŮZY | Komentářů: 0

Sladký kaštanový podzim - nové LEDOVÉ KAŠTANY Vlašský Ořech a LEDOVÉ KAŠTANY Extra Hořké

3. 10. 2014

 

ledove_kastany_kompozice_s_listem_11_90_czk.jpg

Máte rádi podzimní atmosféru, kdy sluníčko ještě prokukuje mezi mraky, příroda hýří barvami, vzduchem poletuje listí a vy se těšíte na tradiční pouštění draků a sbíraní kaštanů? Zažijte podzim jinak a na procházku mezi spadaným listím nebo na projížďku na kole vyrazte už s kaštany v kapse!

 
Celý příspěvek | Rubrika: TIPY OD RADŮZY | Komentářů: 0

Proč jsou některé děti neustále nemocné a jiné chytnou nejvýše rýmu?

1. 10. 2014

 

delmar-spray_hypertonic-.jpg

Dvě stejně staré děti, jedna třída ve školce, ovšem zatímco první dítě téměř nemarodí, s rýmou si poradí během pár dnů a virózy jej míjejí, druhé je doma více než v kolektivu. Chytne „bezpečně“ každou nemoc, rýmu u něj doprovází teploty a streptokokové anginy se mu pravidelně vrací. Jak je to možné? Dělají rodiče často nemocného dítěte něco špatně? A lze vůbec celkovou obranyschopnost proti nemocem efektivně ovlivnit? Jen zčásti, bohužel. Přirozená imunita je totiž do značné míry dána geneticky. Ovšem na druhou stranu s věkem postupně dozrává a zároveň existuje soubor opatření, která významně posilují obranyschopnost dítěte i dospělého.

 
Celý příspěvek | Rubrika: TIPY OD RADŮZY | Komentářů: 0

Jen zdravý a pročištěný organismus se dokáže bránit nemoci

19. 9. 2014

 

1s9i3650.jpg

Asi většina z nás si chtě nechtě zvykla na velmi vysoké pracovní tempo, které je náročné na náš čas i energii. Do toho nezbytné povinnosti kolem domácnosti, dětí, což se na podzim jen umocňuje. Za této situace si někdy jen obtížně hledáme čas pro nás samotné, hlídáme vlastní životosprávu, udržujeme se v kondici a vůbec zachováváme optimální životní rovnováhu. Přesně v tom nám může pomoci detoxikační kúra Neera. Během očistného programu dojde k obnovení rovnováhy v organismu, odplavení nahromaděných toxinů, pocítíme příliv čerstvé energie. Zároveň posílíme imunitní systém a snáze tak bojujeme proti nachlazením a dalším nemocem.
 
 
Celý příspěvek | Rubrika: TIPY OD RADŮZY | Komentářů: 0

Už zase zanícené pupínky? Zbavte se hříchů léta!

4. 9. 2014

 

miacare-denni_nocni.jpg

Mít pleť bez akné je fajn. Konec léta nás ovšem může v tomto ohledu nepříjemně překvapit. Proč? Protože během dovolených častěji hřešíme vůči zdravému životnímu stylu a navíc podléháme iluzi, že se aknózní projevy naší pleti zmírňují. Přitom to může být právě naopak. Zatímco totiž zejména obličej a krk více vystavujeme slunečním paprskům, takže pupínky ani neštovičky nejsou tolik vidět, může se zánět v kůži nenápadně rozvíjet. Akné se tak postupně zhoršuje, až propukne naplno. A zarudlé či zanícené pupínky naskočí na tváři přesně ve chvíli, kdy to nejméně potřebujeme. Jak dát pleť zase do pořádku?

 
Celý příspěvek | Rubrika: TIPY OD RADŮZY | Komentářů: 0

Aquapad: Malování s Krtečkem bez barev a chemikálií

22. 8. 2014

 

1.jpg

Krteček, veselá postavička, která provází již několik generací, přináší dětem další dobrodružství. Je jím malovací podložka Aquapad s kouzelnou tužkou, která nadchne všechny malé umělce. Pouze s pomocí vody, bez jakýchkoli barev či chemikálií mohou děti vytvořit své obrázky, které během pěti minut zmizí. A malování může začínat znovu a znovu, na Aquapadu je možné vytvořit stovky obrázků.

 
Celý příspěvek | Rubrika: TIPY OD RADŮZY | Komentářů: 0

Ideální dovolená s dětmi? Špindlerův mlýn

19. 8. 2014

 

lodicky-spindl.jpg

Hledáte tip na letní rodinnou dovolenou v Čechách? Vsaďte na Špindlerův Mlýn a nudit se nebudete. Horské městečko uprostřed Krkonoš je skvělou volbou, jak s dětmi strávit prázdniny aktivně a přitom si skutečně odpočinout. Těšte se na širokou paletu sportovního vyžití, spoustu dětských atrakcí, báječné jídlo a prvotřídní servis.

 
Celý příspěvek | Rubrika: TIPY OD RADŮZY | Komentářů: 0

Skvělá zábava a relax s dětmi? Aqualand Moravia!

19. 8. 2014

 

aqualand-3.jpg

Zbožňují vaše děti vodní atrakce? Zpestřete jim letní prázdniny a vezměte je do největšího aquaparku na jižní Moravě. S celou rodinou se tu můžete vyřádit ve dvanácti bazénech, na největších tobogánech a skluzavkách v Evropě nebo si příjemně odpočinout ve zdejším relaxačním centru Forum Romanum Wellness. Hledáte-li tip na výlet s dětmi, je Aqualand Moravia tou pravou volbou.

 
Celý příspěvek | Rubrika: TIPY OD RADŮZY | Komentářů: 0

Dopřejte si luxusní barbecue i pozdní snídaně v klášterní zahradě

18. 8. 2014

 

img_9433.jpg

Hledáte inspiraci, kam vyrazit za skutečně dobrým jídlem v příjemném a neotřelém prostředí? Vyzkoušejte pražskou restauraci Augustine, která pořádá každý čtvrtek večerní barbecue na terase. Novinkou jsou také pozdní nedělní snídaně ve zdejší klášterní zahradě. Můžete si tak přispat a snídat klidně až do 14 hodin.

 
Celý příspěvek | Rubrika: TIPY OD RADŮZY | Komentářů: 0

Nová KIT KAT Chunky White – sladká pauza s bílou čokoládou

13. 8. 2014

 

1.jpg

Léto pomalu končí a slunečné dny budou za chvilku už jen vzpomínkou. Chvíle zábavy a relaxu si však můžete připomínat i nadále. Kdykoliv pocítíte, že je čas si vydechnout, zakousněte se do nové tyčinky KIT KAT Chunky White - křupavé oplatky s intenzivní kakaovou chutí zalité v silné vrstvě bílé čokolády. Nezáleží na tom, kde jste a co zrovna děláte - svou pauzu si můžete užít v práci, doma, nebo jen tak, když prostě dostanete chuť dát si relax. Vychutnejte pauzu s novou KIT KAT Chunky White, křupavou oplatkou v bílé čokoládě.

 
Celý příspěvek | Rubrika: TIPY OD RADŮZY | Komentářů: 0

Vybíráme bezpečné lepidlo pro děti

8. 8. 2014

 

deti_lepeni.jpg

Výtvarná výchova ve školách, praktické dílny, modelářské kurzy a další kreativní kroužky jsou u dětí a jejich rodičů poměrně oblíbené. V průměru každé 10. dítě do 15 let navštěvuje alespoň jeden kreativní kroužek. Vedle přihlášení a zaregistrování dítěte do kroužku je nutné mu pořídit i správnou výbavu, protože už jen málo škol a zájmových kroužků výbavu dětem zajišťuje. Kromě klasických potřeb jako jsou nůžky, papír, pastelky nebo fixy dítěti nesmí chybět ani kvalitní a zároveň bezpečné lepidlo. A právě volba správného lepidla je pro rodiče nejnáročnější. Jak jej poznat, podle čeho se při výběru řídit a jakou formu nebo balení by lepidlo pro děti mělo mít?

 
Celý příspěvek | Rubrika: TIPY OD RADŮZY | Komentářů: 0

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35

následující » 

 

 


Používáme technologii cookies ke zkvalitnění poskytování našich služeb. Procházením stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací můžete najít na této stránce.×