Jdi na obsah Jdi na menu
 


TIPY OD RADŮZY

Příspěvky

Učení začíná vyváženou zdravou svačinou!

12. 2. 2015

 

mozaika1.jpgDomácí úkoly, zkoušení, diktáty, desetiminutovky nebo slovíčka. Naše děti toho mají do školy tolik, že si to už možná ani nedokážeme představit. Zkuste jim pomoci s jejich přípravou i tím, že pro ně přichystáte poctivou a zdravou svačinu, díky které se budou moci déle koncentrovat na vyučování a hravě zvládnou i ty nejtěžší úkoly. „Správná svačina by měla obsahovat velký podíl sacharidů, právě ty jsou hlavním zdrojem energie během dopoledních hodin,“ uvádí Bc. Blanka Procházková, nutriční odbornice společnosti RACIO.

 
Celý příspěvek | Rubrika: TIPY OD RADŮZY | Komentářů: 0

Valentin se blíží: Darujte lahodnou sadu čajů - Z lásky!

10. 2. 2015

 

large.jpgBlíží se Valentin, co takhle obdarovat své nejbližší dárkovou sadou lahodných čajů?

 
Celý příspěvek | Rubrika: TIPY OD RADŮZY | Komentářů: 0

S dětmi na horách: Tipy na společenské hry, které je po večerech zabaví a ani vy se nebudete nudit

6. 2. 2015

 

hrani-spolecenskych-her.jpgBlíží se jarní prázdniny, kdy je ideální čas vyrazit na pár dní na hory. Chystáte se také s dětmi vyrazit na lyže? Poradíme vám, jak si užít společně strávený čas i mimo sjezdovku.

 
Celý příspěvek | Rubrika: TIPY OD RADŮZY | Komentářů: 0

Unikátní koncept Food Story neboli „Jídlo s příběhem“ otevírá již třetí provozovnu v Praze

30. 1. 2015

 

food_story_4_maly.jpgVýběrové potraviny té nejvyšší kvality od rodinných firem a poctivých lokálních dodavatelů přináší Food Story nejen všem gurmánům a milovníkům dobrého jídla, ale i lidem, kteří dbají na kvalitní stravování. Ochutnat delikatesy z celého světa můžete již ve třetí, nově otevřené provozovně v srdci Kunratic – koncept s těmi nejkvalitnějšími potravinami s příběhem mohou zákazníci navštívit i na Ruzyni a v centru Prahy v tržnici Dlouhá 14. Seznamte se s jedinečným sortimentem s transparentním rodokmenem: produkty pivovarníků, destilatérů, pekařů, sýrařů, uzenářů, řezníků, včelařů či vinařů si můžete v kunratickém Food Story nejen zakoupit, ale i ochutnat.

 
Celý příspěvek | Rubrika: TIPY OD RADŮZY | Komentářů: 0

Čím udělat radost na Valentýna?

23. 1. 2015

 

1.jpgČtrnáctý únor a s ním spojená tradice oslavy svátku všech zamilovaných rozděluje českou společnost na dvě poloviny. Jak ukázal lednový průzkum* společnosti Tesco, jedna část Čechů jej považuje za běžný den a žádné dárky si s partnerem či partnerkou nedávají, ta druhá využívá této příležitosti pro vyznání citů, doprovázené také menším překvapením. Dokládají to i nákupní košíky zákazníků v obchodech Tesco, ve kterých se již od začátku února objevují květiny bonboniéry nebo čokolády pro nejbližší.

 
Celý příspěvek | Rubrika: TIPY OD RADŮZY | Komentářů: 0

Neznámější příběh všech dob pro malé i velké čtenáře!

23. 1. 2015

 

1.jpg„Není pohádka jako pohádka.“ Tento popis vystihuje velmi dobře snad nejznámější dílo moderní literatury od francouzského spisovatele, publicisty a pilota Antoina de Saint-Exupéryho. Vyprávění, které poprvé vyšlo v roce 1943, se dočkalo četných vydání a bylo přeloženo do mnoha jazyků. Nyní vychází titul Malý princ v novém vydání po 55 letech s kouzelnými ilustracemi Heleny Zmatlíkové v Nakladatelství Fragment!

 
Celý příspěvek | Rubrika: TIPY OD RADŮZY | Komentářů: 0

NOVOROČNÍ PŘEDSEVZETÍ LETOS JINAK!

3. 1. 2015

 

gfg.jpgKaždý rok si mnoho z nás po Vánocích stoupne na váhu a pak učiní novoroční předsevzetí. Každý rok jsou v lednu plná fitness centra, držíme diety, abychom se v únoru vrátili k pohodlnějšímu životu a běžné české kuchyni.  Zkuste to jednou jinak a nechte si poradit, jak zhubnout trvale a bez jojo-efektu, aniž byste se museli týrat hlady a trávit veškerý volný čas cvičením.

 
Celý příspěvek | Rubrika: TIPY OD RADŮZY | Komentářů: 0

Začněte nový rok zdravě s novinkou RACIO Cornies s mléčnou čokoládou

3. 1. 2015

 

ggg.jpgPrávě kukuřice obsahuje vysoký podíl vlákniny, která je důležitá ke správnému fungování trávení, ale i další důležité minerály, jakými jsou hořčík, vápník, železo, vitamíny skupiny B i vitamín C. Na novince společnosti RACIO si pochutnají jak velcí, tak malí příznivci zdravého životního stylu.

 
Celý příspěvek | Rubrika: TIPY OD RADŮZY | Komentářů: 0

Jak se vyhnout během Vánoc nemocem

12. 12. 2014

 

delmar-spray_hypertonic_skupina.pngJestli nám něco dokáže pořádně znepříjemnit čas Adventu a Vánoc, tak jsou to určitě nemoci. Na ně v tomto období skutečně „není čas“, mezi vším tím nakupováním dárků, pečením cukroví, vánočními večírky a úklidem. Jenže podle praktických lékařů, pediatrů a specialistů ORL se právě v tomto období čekárny ordinací plní nejvíce. Proč vlastně? O nemocnosti okolo Vánoc a také o tom, zda je z hlediska prevence chorob vhodné odjíždět během vánočních prázdnin do tepla k moři či naopak na hory, hovořila specialistka ORL MUDr. Azita Gebauerová z pražské Polikliniky Malešice. 

 
Celý příspěvek | Rubrika: TIPY OD RADŮZY | Komentářů: 0

5 tipů, jak pečovat o kůži dítěte s atopickým ekzémem

12. 12. 2014

 

linola_lotion_new.jpgAtopický ekzém dokáže pěkně potrápit a někdy i nepříjemně překvapit. Zvlášť pokud se vyskytne u malého miminka v rodině, která se s atopickou dermatitidou dříve osobně nesetkala. Dítě se totiž často osype již ve věku několika týdnů, obvykle v podstatě ze dne na den.  Nejčastěji primárně v obličeji, takže místo vytoužené zdravé hladké kůže pokrývá obličejík červená, zanícená pokožka. Naštěstí po prvotním šoku rodiče zjišťují, že jde především o to, naučit se s atopickým ekzémem „pracovat“. Tedy mj. vhodně ošetřit atopickou kůži dítěte a také dodržovat další soubor opatření, která pokud možno minimalizují projevy tohoto kožního onemocnění.  

 
Celý příspěvek | Rubrika: TIPY OD RADŮZY | Komentářů: 0

Chilli v zimě posílí imunitu i zlepší náladu

12. 12. 2014

 

titbit_chilli_mix04re.jpgTaky vám během pochmurných zimních dní schází energie a máte pocit, že by váš imunitní systém potřeboval nějakou vzpruhu? Snažíte se s klesající rtutí teploměru zahřát jak na těle, tak na duši, ale dochází vám inspirace, jak si pozvednout náladu a zmírnit předvánoční stres? Zkuste obyčejnou chilli papričku, jejíž účinky na zdraví vás zcela určitě mile překvapí.

 
Celý příspěvek | Rubrika: TIPY OD RADŮZY | Komentářů: 0

Hity současné estetické medicíny? Bezbolestné hubnutí břicha, omlazení obličeje i odstranění celulitidy

26. 11. 2014

 

vanquish---osetreni.jpgCvičení a zdravý životní styl byly ještě před několika lety pro mnohé ženy jediným způsobem, jak udržet své tělo štíhlé a mladistvé. V dnešní uspěchané době se možnosti naštěstí rozšířily a estetické kliniky nabízejí stále více zkrášlovacích metod. Největším hitem jsou v současnosti neinvazivní techniky a procedury, které vás bezbolestně zbaví vrásek a přebytečných kil, zpevní vám pozadí, odstraní celulitidu nebo dokonce omladí intimní partie.

 
Celý příspěvek | Rubrika: TIPY OD RADŮZY | Komentářů: 0

Proč děti zlobí

24. 11. 2014

 

nestlingue--5-.jpg

Děti ze své přirozené podstaty nemají potřebu zlobit. Systém jejich těla a psychiky je přirozeně vede k přijetí života v takové formě, v jaké ho potkávají.

Pokud je dítě milováno, dobře živeno, je mu nasloucháno a umožněno realizovat své tendence jako, je například pohyb, potřeba objevovat a orientovat se v prostoru, potřeba pořádku a přesnosti, komunikace, manipulace s předměty, tvoření či možnost opakování zvolených činností, je dítě klidné, milující a spolupracující.

 
Celý příspěvek | Rubrika: TIPY OD RADŮZY | Komentářů: 0

Po porodu hubneme, zpátky do formy

24. 11. 2014

 

09.jpgHubnutí by po porodu neměla žádná novopečená maminka uspěchat. Stejně jako trvá těhotenství, tak i hubnutí po něm bývá devítiměsíční. Z toho jen šestinedělí je období, kdy má tělo matky přirozenou tendenci hubnout. V dalších měsících po porodu by mělo docházet k postupnému úbytku tělesné hmotnosti, doporučuje se jeden kilogram, maximálně dva kilogramy za měsíc.

 
Celý příspěvek | Rubrika: TIPY OD RADŮZY | Komentářů: 0

PORADNA inSPORTline: ELIPTICKÝ TRENAŽER

23. 11. 2014

 

eliptical-insportline-atlanta-white.jpgEliptický trenažer (též crossový trenažer) je jednou z nejoblíbenějších a nejúčinnějších fitness pomůcek nejen pro domácí cvičení. Nohy se při cvičení na eliptickém trenažeru pohybují po elipsovité dráze. Cvičení na eliptickém trenažeru může nahradit běžecký trenažer, rotoped a stepper a navíc je mnohem šetrnější k vašim kloubům.

 
Celý příspěvek | Rubrika: TIPY OD RADŮZY | Komentářů: 0

POZOR NA ZIMNÍ KALORIE! Pořiďte domácí posilovnu na 4 m2

22. 11. 2014

 

5.jpgPodzim a obzvláště zima jsou pro naši vysněnou postavu i kondičku zkázou.  Vstáváme za tmy, vracíme se z práce za tmy a mezitím toužíme jen jíst a spát. „V zimním období má lidské tělo tendenci tvořit si zásoby, tukové zásoby!“, varuje Ondřej Baleka, oficiální fitness trenér inSPORTline. Je prokázáno, že všichni máme přirozenou tendenci v chladném období konzumovat kaloricky bohatší potraviny, laicky řečeno máme chuť na všechno to dobré, sladké, smažené, tučné a hlavně nezdravé. „Na začátku zimy, hlavně v lednu, máme v posilovnách vždycky plno,“ říká Baleka. „Měsíc nebo dva posilování nikoho před okrasnými tukovými kroužky nezachrání. Hýbat se, pracovat na sobě musíte pravidelně a dlouhodobě.“ Ideálním řešením je pořídit si jednoduché vybavení přímo domů. Už žádné výmluvy na počasí a nedostatek času, doma můžete odtrénovat kdykoliv. Na internetu najdete řadu cvičebních plánů, program přesně pro Vás na míru si můžete nechat sestavit například na www.intrener.cz nebo ve vámi vybrané posilovně od místního trenéra.

 
Celý příspěvek | Rubrika: TIPY OD RADŮZY | Komentářů: 0

Vypadávání vlasů u žen je poměrně časté. Roli hrají hormony a genetika

20. 11. 2014

 

plantur_upraveno.jpgVypadávání vlasů u žen se zpravidla projevuje poměrně nenápadně, plíživě. Vlasy se postupně stávají jemnější, více se lámou, a to zejména v oblasti přední vlasové hranice. Pozvolna dochází ke zvýraznění pěšinky a na několika místech začne prosvítat pokožka hlavy. Podle epidemiologických studií postihne tento problém zhruba každou desátou ženu.  Hlavní příčinou zvýšeného vypadávání vlasů bývá hormonální nerovnováha, často spojená s genetickými předpoklady.

O příčinách a léčbě androgenetické alopecie (hormonální vypadávání vlasů) hovořila dermatoložka MUDr. Monika Arenbergerová z Centra zdravý vlas při Dermatovenerologické klinice v pražské Fakultní nemocnici Královské Vinohrady.

 
Celý příspěvek | Rubrika: TIPY OD RADŮZY | Komentářů: 0

Módní trendy hračkářského průmyslu očima společnosti Mattel

20. 11. 2014

 

9c.jpgAmerická legenda mezi výrobci hraček, společnost Mattel, tradičně patří k světovým lídrům na hračkářském trhu. Blížící se Vánoce jsou pro hračkářský průmysl (a na českém trhu zvlášť) klíčovým obdobím roku, kdy je po hračkách největší poptávka. Vliv na jejich prodej mají módní trendy, které se objevují ve vlnách a ovlivňují momentální dětský vkus a touhu vlastnit určitou hračku. Zatímco po dokonalé panence Barbie touží spíše mladší holčičky ve věku 4 – 8 let, ty starší lákají méně tradiční panenky Monster High. Zájem o ně vzrostl hlavně v poslední době díky jejich originálním příběhům z filmů a animovaných webizod. U hraček určených pro chlapce pak došlo zejména k oživení poptávky po autodráhách Hot Wheels, jejichž široké možnosti propojitelnosti rozvíjejí u dětí logické myšlení a kreativitu.

 
Celý příspěvek | Rubrika: TIPY OD RADŮZY | Komentářů: 0

Bělení zubů: raději v ordinaci nebo doma?

11. 11. 2014

 

image_beleni.jpgBělení zubů patří mezi aktuální trendy a vidina zářivého úsměvu vede často k bělení na vlastní pěst s pomocí volně prodejných přípravků, což může přinést nepředvídatelné výsledky a způsobit v ústech škody. Kvůli zdravotním rizikům, kterým tak zuby i dásně vystavujeme, stomatologové před tímto laickým bělením varují. To ovšem neznamená, že musíte na domácí bělení zubů zapomenout. Jen je potřeba, aby na celý proces bělení dohlédl váš zubař nebo dentální hygienistka a abyste se doma řídili jejich radami. Domácí bělení zkrátka vyžaduje disciplínu pacienta.

 
Celý příspěvek | Rubrika: TIPY OD RADŮZY | Komentářů: 0

Zahřejte se s novou tyčinkou MARGOT Perník

2. 11. 2014

 

margot_pernik_16_90_czk_5.jpg

Když udeří ta pravá zima a sychravé počasí s ledovým větrem nám zalézá pod kabát, všichni se zatoužíme zahřát. K zimní atmosféře nedomyslitelně patří i hřejivá vůně perníkového koření. Vytvořte si zimní pohodu a vychutnejte si tuto tradiční příchuť v nové tyčince MARGOT Perník z limitované edice zalitou v bohaté vrstvě čokoládové polevy, která vás a zahřeje a zasytí.

 
Celý příspěvek | Rubrika: TIPY OD RADŮZY | Komentářů: 0

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36

následující » 

 

 


Používáme technologii cookies ke zkvalitnění poskytování našich služeb. Procházením stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací můžete najít na této stránce.×