Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zlobí Vás žaludek? Trpíte chudokrevností?

ikona tiskárny Vytisknout

sudy1.jpgPřírodní medicinální vína ze Smíchova pomáhají už 115 let

Co mají společného Vaše problémy se zažíváním či nedostatkem železa v těle s obřími dubovými sudy v historickém prostředí sklepů na pražském Smíchově? Ryze přírodní, 115 let starý recept na tyto neduhy – medicinální sladová vína s účinnými bylinnými extrakty. Jak věděly už naše babičky, žaludeční víno CONDURANGO a železité víno MALTOFERROCHIN s výtažky z exotických rostlin je dobré mít při takových potížích po ruce.
„Unikátní léčebná bylinná vína Condurango a Maltoferrochin s příznivými účinky na žaludeční potíže či chudokrevnost se v Čechách vyrábí od roku 1897. Dodnes podle originálních receptur a v původních prostorách, kde několik měsíců zrají v dubových sudech,“ říká ředitel výrobní společnosti HERBADENT Michal Karas. HERBADENT samozřejmě zároveň splňuje současné přísné požadavky na výrobu léčiv. „Aby mohly být v minulosti nápoje uznané jako registrovaná léčiva, musely během klinických testů prokázat pozitivní vliv na onemocnění, na která byly testovány,“ zdůrazňuje Karas.
Pivovarnický slad, tropická liána a chinovník
Základem přírodních medicinálních vín z HERBADENTu je pivovarnický slad obohacený o výtažky z kůry léčivých rostlin. Kůra z tropické liány Marsdenia Condurango výborně ovlivňuje zažívání a žaludeční problémy. „Pro výrobu vína Condurango ji dovážíme z Jižní Ameriky, roste na východních svazích And v mlžných pralesích,“ přibližuje výjimečnou bylinu Karas. Domorodci používali tuto kůru na podporu trávení odjakživa, začátkem 20. století se začali jejími účinky při léčbě žaludku zabývat vědci.
Železité víno Maltoferrochin s výtažkem z kůry chinovníku zase skvěle pomáhá při chudokrevnosti. „Extrakt kůry chinovníku podporuje tvorbu žaludečních šťáv, což v kombinaci se sladovým vínem a navázanými komplexy železa způsobuje, že se železo v organismu snadno a beze zbytku vstřebává,“ vysvětluje Karas.
Tak na zdraví!
vino-condurango.jpgCondurango 750 ml
Přírodní sladové víno s extraktem z unikátní léčivé rostliny condurango zklidní žaludek podrážděný nevhodným jídlem či stresem a podpoří správné trávení. Pomůže Vám také při pocitech plnosti či nechutenství. Tento jedinečný nápoj skvěle doplňuje léčbu funkčních onemocnění zažívacího ústrojí a je vhodný při rekonvalescenci. Doporučená cena 130,- Kč. Více na www.herbadent.cz vino-maltoferrochin.jpg
Maltoferrochin 750 ml
Železité sladové víno pomáhá při chudokrevnosti a zvyšuje odolnost organismu proti stresu. Jde o nápoj s vysokým obsahem železa, které se díky výtažku z kůry chinovníku snadno a účinně vstřebává v zažívacím traktu. Vyrovnává tak nedostatek železa v těle, který často způsobuje nervozitu a stres. Víno se doporučuje i lidem, u kterých dochází ke ztrátám železa. Například při různých formách krvácení, po operaci, při silné menstruaci nebo při sníženém vstřebávání železa v tenkém střevě. Doporučená cena 130,- Kč. Více na www.herbadent.cz
Vyváženě nasládlá a jemně kořeněná chuť nápojů je výsledkem několikaměsíčního dozrávání v klasických dubových sudech. Lahodná vína obsahují 13,5 procenta alkoholu, nejsou vhodná pro děti, těhotné ani kojící ženy. Jinak se doporučuje 1 – 2 sklenky denně.
K dostání jsou v lékárnách a prodejnách zdravé výživy. Více na www.herbadent.cz
Jak se psala historie
Čeští lékárníci využívali sílu medicinálních vín k podpůrné léčbě nemocí minimálně od
17. století. V roce 1897 vstupují na trh s převratnou novinkou bratři Vladimír a Vavřinec Svatkové - jeden lékárník a druhý cestovatel, který vozí bratrovi cizokrajné bylinky. Na pražském Smíchově se tak rodí sladová vína s blahodárnými účinky na žaludek a chudokrevnost. Prakticky okamžitě nacházejí oblibu u zákazníků doma i ve světě. Už v roce 1900 získává firma Svatek a spol., první kvasírny a sklepy maltonových vín, jednu z hlavních cen na světové výstavě v Paříži. Se zdravotními sladovými víny pak sklízí uznání také na výstavách v Bruselu, v Amsterodamu či v Londýně.
„Vyřezávaný dubový sud, který v roce 1900 putoval na pařížskou výstavu, je chloubou našeho smíchovského sklepení,“ říká Pavel Zavadil, jeden z majitelů firmy HERBADENT, která ve víc než stoleté tradici přírodních medicinálních vín pokračuje. „Výroba stále vychází z originální receptury Dr. Svatka z roku 1897,“ dodává.
O firmě HERBADENT s. r. o.
Společnost HERBADENT není jen o výrobě přírodních medicinálních vín. Už přes půl století vyrábí také bylinné dentální přípravky s léčivými účinky. Díky nejvyšší kvalitě, účinnosti a harmonii směsi 7 léčivých rostlin patří přírodní dentální řada Herbadent ke špičce na trhu. Gelová zubní pasta, gel a roztok na dásně či ústní voda mají trvalou podporu spokojených zákazníků. Stejně jako léčebné bylinné koupele určené pro relaxaci a uvolnění svalového napětí. Výrobce v roce 2003 obhájil povolení k výrobě léčiv a získal certifikát ISO 9001:2000. Společnost HERBADENT je partnerem nadace Světluška, která pomáhá dětem a dospělým s těžkým zrakovým postižením.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 


Používáme technologii cookies ke zkvalitnění poskytování našich služeb. Procházením stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací můžete najít na této stránce.×