Jdi na obsah Jdi na menu
 


DALŠÍ JEDINEČNÉ KOMBINACE OVOCNÝCH CHUTÍ ČAJE PICKWICK

16. 9. 2011

ikona tiskárny Vytisknout

Značka Pickwick, jednička na českém trhu ovocných čajů, představila své letošní novinky z řady Kouzlo Ovoce – Černý rybíz s třešní a vanilkou a Mango se zázvorem a limetkou. „Češi utrácejí kolem 40 % všech peněz vynaložených na nákup čaje právě za čaje ovocné,“ uvedla dnes Marie Tolarová, Brand Manager Sara Lee pro značky Pickwick a Zlatý Šálek. nepojmenovany-1.jpg

Obě novinky jsou na našem trhu zcela jedinečné a Pickwick potvrzuje pozici inovátora, který s novými kombinacemi chutí vždy přichází jako první. Jsou čistě ovocné, obsahují kousky ovoce, a protože jsou zcela bez kofeinu, jsou velmi vhodné i pro děti.
 
 
nepojmenovany-2.jpgPickwick Kouzlo Ovoce Černý rybíz s třešní a vanilkou kombinuje skvělou chuť černého rybízu, třešní a vanilky. Černý rybíz je považován za malou vitamínovou bombu – lidské tělo získá z pouhých 100 g až 30 mg vitamínu C. Obsahuje také vitamín P (tzv. flavonoidy s antioxidačním účinkem) a má mnoho blahodárných účinků na lidské zdraví. Čaj má charakteristicky červenou barvu, voní i chutná výrazně po černém rybízu a třešni, jeho chuť je lehce nakyslá a přitom vanilkově nasládlá.
nepojmenovany-3.jpg 
Také druhá novinka – Pickwick Kouzlo Ovoce Mango se zázvorem a limetkou – je u nás zcela novou čajovou kombinací příchutí. Barva připraveného čaje je zlatavě žlutá, má zázvorově-limetkovou vůni a příjemně nasládlou, limetkově lehce nakyslou a středně výraznou zázvorovou chuť. Někteří spotřebitelé uvítají i to, že neobsahuje žádný ibišek.
 
nepojmenovany-4.jpgLahodné mango je plodem mangovníku, subtropické dřeviny pocházející z Indie. Mango je výtečným zdrojem vitamínů A a C, beta karotenu, draslíku a vlákniny. Jeho konzumace je proto prevencí proti infekcím, uklidňuje nervy a dodává sílu ve stresových situacích.
 
Zázvor, stále populárnější koření, se získává z oddenku zázvoru. Jeho nejvýraznější chuťovou složkou je olej obsahující aromatické látky. Právě ony dodávají zázvoru jeho typickou vůni. Konzumace zázvoru podporuje trávení, je prevencí proti chřipce, nachlazení i rakovinnému bujení. Tradičně je také užíván jako afrodiziakum.
 
Doporučená maloobchodní cena obou novinek je 39,90 Kč. Více informací na www.pickwick.cz .
 
O čaji Pickwick:
Historie čajů Pickwick je spojena s firmou Douwe Egberts. Již v roce 1753 otevřeli Egbert Douwes a jeho žena Akke Thijsses v holandském městečku Joure svůj obchod a položili tím základy dnešní společnosti Douwe Egberts. Až do první světové války prodávali široký sortiment zboží, ale hlavně kávu, tabák a čaj.
 
Své současné jméno získal čaj Pickwick v roce 1936, kdy ve snaze najít pro čaj Douwe Egberts více anglicky znějící jméno, navrhla žena tehdejšího ředitele název Pickwick. Inspirací jí byl její oblíbený spisovatel Charles Dickens a jeho dílo "Kronika Pickwickova klubu". V současnosti jsou čaje Pickwick jako obchodní značka společnosti Sara Lee aktivně prodávány v patnácti zemích. Za celou dobu své existence zůstala základní podmínkou úspěchu značky vysoká kvalita čajů Pickwick.
 
V loňském roce uvedené novinky čaje Pickwick – Kouzlo Ovoce Červený pomeranč s ananasem a limetkou a Zelený čaj s jahodami a citronovou trávou – získaly ocenění Nejlepší novinka roku ve Volbě spotřebitele 2011.
 
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 


Používáme technologii cookies ke zkvalitnění poskytování našich služeb. Procházením stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací můžete najít na této stránce.×