Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hory lákají přes léto stále více lidí. Do Špindlerova Mlýna jich letos zavítá přes 120 tisíc

ikona tiskárny Vytisknout

Teprve třetí plnohodnotnou letní sezónu zažívá v letošním roce Skiareál Špindlerův Mlýn. Dříve fungovaly lanovky v letní sezóně v největším krkonošském středisku jen jako přibližovadlo na hřebenové túry, nyní nabízí areál pod vedením akciové společnosti Melida širokou škálu vyžití pro dospělé i děti. Letos středisko očekává během léta přes 120 tisíc návštěvníků, což je více, než mají některé areály v lyžařské sezóně.

 

spindleruv-mlyn.jpg

 

České hory lákají přes léto stále více návštěvníků, a to nejen kvůli vývoji eura a současné geopolitické situaci, ale zejména díky rozšiřujícímu se spektru aktivit, které střediska nabízejí. Ve Špindlerově Mlýně bylo již na začátku srpna o čtyři tisíce lidí více než v loňském roce ve stejnou dobu. „Každé letní prázdniny se počet návštěvníků ve Špindlu zvyšuje. Letos očekáváme rekordních sto dvacet tisíc lidí. Sníh je na horách jen pár měsíců v roce, neustále se tak snažíme rozšiřovat nabídku letních aktivit a vyplácí se to," uvedl ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn Čeněk Jílek s tím, že dnes se v největším krkonošském středisku zabaví celé rodiny s dětmi. Ještě před několika lety lákal Špindl jen turisty a cyklisty. Nyní nabízí areál jízdu po sjezdovce na terénních tříkolkách, zábavnou lanovku Sky Dive, půjčovnu lodiček a paddle boardů na Labské přehradě, Bike park se šesti tratěmi pro zkušené jezdce i úplné začátečníky, lekce jógy na hřebenech Krkonoš nebo pět tenisových kurtů přímo na dojezdu FIS sjezdovek na Svatém Petru. „Velkým hitem jsou u nás dětská hřiště u horních stanic lanovek, ze kterých se nabízí skutečně úžasný výhled na Krkonoše. Méďánkovo hřiště na Medvědíně je vůbec prvním a dosud jediným hřištěm v Čechách, které kromě mnoha atrakcí obsahuje i letteringový nápis z 3D písmen. Patří navíc mezi jeden ze dvou unikátů v Evropě," přiblížil Čeněk Jílek. Děti můžete ve Špindlu zabavit i prostřednictvím čtyř naučných stezek vedoucími úbočím Medvědína a z Plání do Svatého Petra. Rozkládají se téměř na třiceti kilometrech a některé jsou přístupné i pro pěší s kočárky nebo vozíčkáře.

 

lodky.jpg

 

Od druhé poloviny července musel skiareál předčasně ukončit letní provoz lanovky na Pláň. „Aktivity na straně Svatý Petr Pláň jsou aktuálně mimo provoz z důvodu rekonstrukce lanové dráhy. Jedná se o Bike park, dvě naučné stezky a jedno hřiště. Terénní tříkolky jsme přesunuli na Medvědín. Lanovka bude nahrazena novou moderní vyhřívanou šestisedačkou s bublinou proti nepříznivému počasí. Věříme, že toto omezení všem návštěvníkům vyhradíme jak v zimní, tak v příští letní sezóně," ubezpečil Jílek.

 

leto-ve-spindlu.jpg

 

Lacinější služby a nová rozhledna na Pláni

Rodiny s dětmi lákají ve Špindlu i zajímavé ceny. Skiareál připravil letos výhodné balíčky Fun Ticket, které různě kombinují lanovky a zábavné aktivity, jako jsou například zmiňované terénní tříkolky, bobová dráha nebo půjčení loďky na přehradě. Za zábavné atrakce tak návštěvníci zaplatí méně, než kdyby je kupovali samostatně. I přes léto navíc stále funguje věrnostní program Gopass, jehož držitelé mají levnější lanovky a ušetří i na občerstvení a zábavných aktivitách. „Výhodné balíčky nebo speciální akce plánujeme i na příští rok. Stejně tak další rozšíření letních atrakcí. Rádi bychom postupně vybudovali největší bike park v České republice, dětským návštěvníkům nabídneme Summer Tubing, na Pláni chceme rozšířit aktivity a vybudovat rozhlednu. Do budoucna máme v plánu navíc nabídnout v létě pobytovým návštěvníkům našeho střediska lanovky zcela zdarma," prozradil další plány René Hroneš, obchodní a marketingový ředitel Skiareálu.

Více o letních aktivitách ve Špindlerově Mlýně naleznete na webu www.skiareal.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 


Používáme technologii cookies ke zkvalitnění poskytování našich služeb. Procházením stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací můžete najít na této stránce.×