Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zácpa může spustit ekzém i oslabit imunitu

image.jpg

Zácpa. Osobní nepřítel, o kterém nahlas nemluvíme. Podle odhadů trápí až třetinu dospělých, dvakrát častěji ženy než muže a obecně také seniory. A čím dál víc přibývá i dětí, které mají s vyprazdňováním potíže. Patříte k těm, kteří u svého dítěte počítají dny, jež uplynuly od jeho poslední úspěšné stolice? Pak začněte problém zvaný zácpa co nejdřív řešit. Pokud se totiž střeva nevyprazdňují pravidelně, nastřádané škodliviny pronikají zpět do organismu a přicházejí zdravotní potíže, nemoci a alergie.
„Při funkční chronické zácpě se tělo nestačí zbavovat všech nashromážděných odpadních látek, které se začnou hromadit ve střevech a mohou tak dítěti způsobit velmi nepříjemné potíže, které často dokáží ´zaměstnat´ celou rodinu,“ říká pediatr a alergolog Milan Matulka.
 
Trápení malých i velkých
Příčiny dlouhodobé funkční zácpy bývají podobné bez ohledu na věk – nesprávná životospráva, nedostatek tekutin, málo pohybu a špatná kondice trávicí soustavy. „Riziko zácpy se výrazně zvyšuje, jestliže konzumujete hodně světlého pečiva a sladkostí, vyhýbáte se ovoci, zelenině a vláknině obecně a málo pijete. Obzvlášť u dětí jsou takové stravovací návyky nebezpečné, protože hrozí, že si vzniklé potíže s vyprazdňováním přenesou do dospívání i dospělosti,“ zdůrazňuje pediatr.
Pro bezproblémové zažívání je samozřejmě nezbytné také zdravé prostředí v trávicí soustavě, potažmo správně fungující střeva. V tomto ohledu je nejpřirozenějším pomocníkem probiotická bakterie Lactobacillus reuteri Protectis původně izolovaná z mateřského mléka. Jako přirozená součást lidského zažívacího traktu podporuje zrání střevních tkání, rozvoj zdravé mikroflóry a normální fungování střev. Tím, že tato mléčná probiotická bakterie vytváří ideální prostředí v celém trávicím traktu, zvyšuje také jeho odolnost vůči infekcím.
V kapkách BioGaia ProTectis, o kterých se dozvíte více na www.protectis.cz, můžete dodat organismu 100 milionů těchto užitečných bakterií denně. „Probiotické mléčné bakterie Lactobacillus reuteri Protectis se do střev dostávají živé a při osidlování střevní sliznice eliminují množení škodlivých mikroorganismů, zejména bakterií, a naopak napomáhají růstu bakterií tělu prospěšných. Snižují riziko infekcí zažívacího traktu a udržují v něm mikrobiologicky ideální, harmonické prostředí,“ vysvětluje doktor Matulka. Podávání tohoto patentovaného kmene probiotik je vhodné u každého, přičemž u dětí, těhotných žen a seniorů je právě forma kapek k užívání nejideálnější.
 
Čím déle, tím hůře
Funkční chronická zácpa bývá obecně charakterizována jako obtížné a zpravidla bolestivé vyprazdňování střev, k němuž dochází maximálně jednou za tři dny. Provází ji nadýmání, plynatost a bolesti břicha. Čím déle trvá, tím více potíží nám způsobuje. „Odpadní látky, respektive toxiny, které se tělu nedaří vylučovat stolicí, se mohou přes krevní oběh dostávat k životně důležitým orgánům a poškozovat je,“ konstatuje lékař. Protože škodlivé látky prostupují i kůží, bývají častým projevem dlouhodobější zácpy vyrážky a ekzémy.
Samostatnou kapitolou je při dlouhotrvající zácpě nebezpečí poškození střevní sliznice, která je klíčem ke správnému fungování imunitního systému. Vzhledem k tomu, že se až 70% imunity nachází ve střevech, může zácpa obranyschopnost organismu výrazně narušit. Aby se tak nestalo, je důležité podporovat střevní rovnováhu a aktivitu prospěšných bakterií ve střevech. „Mléčná bakterie Lactobacillus reuteri Protectis harmonizuje prostředí v trávicí soustavě a zkvalitňuje fungování celého imunitního systému,“ shrnuje Matulka.
a5_krabicka_lahvicka.jpgPatentovaný kmen probiotické bakterie Lactobacillus reuteri Protectis je aktivní složkou termostabilních kapek BioGaia ProTectis 10 ml. Kromě preventivního podávání prospívá tato mléčná bakterie při zácpě, zkracuje dobu trvání akutního průjmu, zmírňuje nežádoucí účinky antibiotik a doporučuje se také proti novorozenecké kolice. Kapky jsou vhodné pro děti od prvního měsíce života, pro těhotné ženy i seniory. Na pět kapek denně připadá 100 milionů živých mléčných bakterií. Kapky posouzené Českou pediatrickou společností lze užívat dlouhodobě a jako termostabilní je nemusíte dávat do chladničky. K dostání jsou v lékárnách. Doporučená cena za nové, výhodnější balení BioGaia ProTectis 10 ml je 517,- Kč
 
O společnosti Ewopharma
Česká pobočka známé švýcarské společnosti Ewopharma obchodně zastupuje zahraniční farmaceutické společnosti v České republice. Díky víc než padesátileté tradici zaujímá jedno z předních postavení na českém trhu. V roce 2004 získala povolení pro výrobu léčivých přípravků v rozsahu dovozu ze třetích zemí. Mimo jiné zastupuje renomovanou švédskou firmu BioGaia a je výhradním dovozcem jejích vysoce kvalitních a účinných kapek BioGaia ProTectis do ČR. Kapky jsou mimo jiné vhodné při zácpách, proti průjmům či novorozenecké kolice, o které se dozvíte více na www.detska-kolika.cz – registrací do klubu dětská kolika.cz můžete čerpat řadu výhod! Do portfolia společnosti Ewopharma patří také oblíbené přípravky péče o vlasy značky Revalid a produkty Perskindol na bolavé svaly a klouby.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 


Používáme technologii cookies ke zkvalitnění poskytování našich služeb. Procházením stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací můžete najít na této stránce.×