Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vydejte se na další skvělé dobrodružství s Hurvínkem!

1. 9. 2013

Všem příznivcům známého nezbedy Hurvínka, jeho kamarádky Máničky a moudrého pana Spejbla přinese již příští týden Nakladatelství Fragment nové dobrodružství. Kniha Hurvínek mezi osly je již třetím titulem, který vznikal ve spolupráci s Divadlem S+H. Vyprávění nás tentokrát zavede do záhadného města Oslova, kde nemusí nikdo chodit do školy. Prý učiněný ráj na zemi! Nevěříte?… Vychází již 28. srpna!

Stejně jako předchozí knihy Hurvínkova cesta do Tramtárie a Jak pan Spejbl prášil, které vyšly v Nakladatelství Fragment, vznikl také titul Hurvínek mezi osly podle stejnojmenné divadelní hry. Bezmála dva roky je hra uváděna s velkým úspěchem u malých i velkých diváků. Nyní si Hurvínkovo velké dobrodružství mohou všichni užít také v knižní podobě.
Ústředním tématem příběhu je škola, kam by Hurvínek nejradši vůbec nechodil. Vždyť je to pro něj jen ztráta času! K čemu všechny ty počty, psaní a učení? Beztak se nad jeho žákovskou pan Spejbl pokaždé jen rozčiluje. Největším přáním Hurvínka je do školy prostě nechodit. A to mu možná splní Hýkálek, prapodivná osůbka, která Hurvínka pozve do města Oslovo. Tam totiž žádné školy nejsou. Co je to ale za místo, když o něm ani Hurvínek, ani Mánička nikdy předtím neslyšeli?
Autorem divadelní hry i knihy je Miki Kirschner, který je rovněž autorem scény a představení režíruje. 
 
2.jpgAnotace:
Škola? Tak to je pro Hurvínka jen velká ztráta času! Copak to k něčemu je? Taťulda se beztak jen pravidelně rozčiluje nad jeho žákovskou knížkou. Kéž by do ní už nikdy nemusel vkročit!…
Když se objeví prapodivná osoba jménem Hýkálek, Hurvínkovi se přání splní. Oba se vydají do města Oslova, kde se do školy totiž vůbec nechodí. Co je to ale za místo, o kterém nikdo nikdy neslyšel? Prý učiněný ráj na zemi! Pojďte se společně s Hurvínkem přesvědčit i vy!
216x276 mm, váz., 48 str., 199 Kč
 
Slavnostní křest knihy „Hurvínek mezi osly“ se uskuteční 2. září 2013 od 16 hodin v Paláci knih LUXOR (Václavské nám. 41, Praha 1 – 1. patro) za účasti autora Miki Kirschnera, hostů Heleny Štáchové, Martina Kláska a Michala Bartáka a hlavních protagonistů Hurvínka, Máničky a Spejbla.
 
O Nakladatelství Fragment
Nakladatelství Fragment vzniklo v roce 1991 pod názvem Jan Eisler – Fragment a od května 2007 funguje jako Nakladatelství FRAGMENT, s.r.o. V současnosti patří k deseti největším nakladatelům v České republice v počtu vydaných titulů s ročním obratem přesahujícím 120 mil. Kč. Od svého vzniku vydalo více než 2200 různých publikací, jejichž prodej přesáhl 21 mil. kusů výtisků. V roce 2012 Nakladatelství Fragment vydalo 191 knižních novinek a podobně tomu bude i v roce následujícím. Nakladatelství Fragment se daří s úspěchem pronikat i na zahraniční trhy. Do konce roku 2012 bylo uskutečněno celkem 458 prodejů původních projektů do zahraničí. V roce 2005 byla založena pobočka Vydavateľstvo Fragment, s.r.o., se sídlem v Bratislavě. V roce 2012 představil stále rostoucí slovenský Fragment 97 knižních novinek.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 


Používáme technologii cookies ke zkvalitnění poskytování našich služeb. Procházením stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací můžete najít na této stránce.×