Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výběr té nejlepší dominanty obývacího pokoje aneb sedačky a křesla pro každého

15. 12. 2010

Obývací pokoj je centrem snad každého bytu či domu. Právě jemu by měla dominovat sedací souprava. Především v zimním období se každý z nás po únavném tmavém a chladném dni těší do tepla svého domova. Kdo z nás by si nepřál příjemně se uvelebit na pohodlnou sedačku či schoulit se do svého oblíbeného křesla. Ať už vyhledáváte spíše pohodlí nebo raději sáhnete po designovém kousku, podívejte se s námi, jaké jsou současné trendy.

 
 
Obýváková dominanta
 
Pohovky nebo chcete-li sedačky, jsou stále častěji brány jako dominantní prvek interiéru. Pokud je to možné, jsou umístěné volně v prostoru, častokrát přímo uprostřed obývacího pokoje. Díky tomu se zdá místnost vzdušnější, prostornější, ale také více útulná. Sedacím soupravám vévodí jednoduché trendy. Většinou se jedná o hranaté tvary bez zbytečných příkras.nepojmenovany-1.jpg V poslední době je velmi oblíbený tvar písmene U. Klasikou zůstává kůže, ale stále populárnější jsou nejrůznější druhy tkanin, a to především hrubších typů.     
Hitem poslední doby je hrubá tkanina, tzv. tvíd (viz. sedací souprava Maximo)  
 
                                    
 Sedací souprava Maximo, 29.999 Kč, Sconto
 
 
nepojmenovany-2.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Sedací souprava Detroit, 85.999 Kč, Sconto
 
V barevných škálách vítězí přírodní, krémové tóny, případně barevně doplněné další dekorací – např. polštářky). Mezi barvami dále vévodí černá, šedá a dokonce fialová - barva poslední sezóny. Tyto barvy se také velmi dobře kombinují s obývacími stěnami. Sedačky činepojmenovany-3.jpg pohovky jsou většinou jednobarevné a mají spíše neutrální vzory.
 
Výběr je opravdu široký, takže zcela jistě seženete zajímavý kousek, který vám bude vyhovovat. Cena se samozřejmě liší dle nejrůznějších kritérií (velikosti, použitých materiálů, apod.).
 
Oblíbený model - sedací souprava Spike, 55.999 Kč, Sconto
                                              
Praktické řešení nejen pro návštěvy
 
nepojmenovany-4.jpgNení nad to se na pohovce pohodlně natáhnout. Ať už při sledování televize či čtení oblíbené knížky, dostatečně prostorná sedačka nám umožní pohodlí a relaxaci.
Při výběru sedačky dobře zvažte její umístění v prostoru a velikost vzhledem k počtu lidí v domácnosti. Pokud jste častými hostiteli návštěv, neopomeňte i tuto skutečnost. Pokud se vám do interiéru nevejde větší sedačka, je dobré kombinovat sezení s malými taburety či sedacími vaky.
 
Moderní sedačky bývají nízké, a tudíž i opěrky nejsou vzhledem ke své velikosti častokrát příliš pohodlné. Aby byl zachován tento trend, ale i pohodlí, některé sedačky mají nejrůznější funkce, které je dělají ještě atraktivnější, pohodlnější a praktičtější. Jedná se například o polohovatelné zádové opěrky (viz sedačka Spike). Ty se dají snadno zdvihnout a sedačka se rázem stává daleko komfortnější. Velmi praktické jsou také polohovatelné područky (viz. pohovka Divano).

nepojmenovany-5.jpg

                                  Pohovka Divano, 15.999 Kč, Sconto
 
Stále vyhledávanějším artiklem jsou rozkládací sedačky a pohovky. Kromě většího pohodlí jsou ideální i do malých interiérů, kdy přes den slouží jako sedačka a v noci jako lůžko na spaní. Zde ale pozor na kvalitu. Takováto lůžka nejsou primárně určena na každodenní spaní, kde byste měli mít kvalitní rošt a matraci. Na příležitostné přespání však funkčnost rozkládacích pohovek a sedaček zcela jistě oceníte. Jedná se také o ideální nábytek do „hostovského“ pokoje, kde ušetří místo, ale v případě návštěvy, která se zdrží déle, poslouží i na přespání.
 

nepojmenovany-6.jpg

 
Například v obchodním domě Sconto Nábytek můžete pořídit rozkládací pohovku již za 4.999 Kč.
 
nepojmenovany-8.jpg
nepojmenovany-7.jpg 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
(Vlevo Pohovka Artemida, 4.999 Kč Sconto, , vpravo pohovka Surf, 8.999 Kč, Sconto)
 
 
Křesla – pohodlná klasika
 
Křesla jsou nedílnou součástí sedacích souprav, i když v poslední době je nahrazují rozměrnější pohovky. Pokud ale máte menší interiér, jsou šikovná křesílka a vhodný konferenční stolek tím ideálním řešením. Křesla jsou také vyhledávaná díky své „anonymitě“ jako samostatný kus nábytku. Můžete si sednout v pohodlí kousek dál od sedačky, kterou sdílí někdo jiný a mít tak více své soukromí. Pokud zvažujete koupi křesla, zcela jistě se vyplatí zvážit, zda nekoupit takové, které nabízí nejrůznější praktické funkce. Může být klasické polohovací, rozkládací, elektricky nastavitelné nebo dokonce s funkcí pro snadnější zvedání z křesla – což ocení především senioři či lidé se sníženou pohyblivostí. Elektricky polohovatelná křesla byl ještě do nedávna velmi drahý artikl, ale dnes jej můžete pořídit za opravdu dostupnou cenu. Například Sconto Nábytek nabízí takováto křesla za cenu již okolo 10.000 Kč.
 

nepojmenovany-9.jpg

 
Ať už zvažujete koupit křeslo k jakémukoliv účelu, za pohodlí se zcela jistě vyplatí připlatit. V tomto případě komfort rozhodně stojí za to.
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 


Používáme technologii cookies ke zkvalitnění poskytování našich služeb. Procházením stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací můžete najít na této stránce.×