Jdi na obsah Jdi na menu
 


Uklízení bez práce

18. 8. 2011

nepojmenovany-1.jpgTaké jste si někdy snili, že přijdete domů z práce a bude uklizeno?! Tedy, že vás nečeká další práce navíc v podobě nekonečného úklidu? Sen se stává skutečností a do našich domácností začínají nacházet cestu robotické vysavače.

Robotické vysavače jsou posledním trendem této doby. Právě díky samostatnému provozu a úklidu se stávají velmi oblíbenými pro běžný, každodenní úklid. Šetří čas, což je v dnešní době to nejpodstatnější. S robotickým vysavačem toho totiž zvládnete daleko víc. Ať už pokračovat v jiné úklidové činnosti, jít do práce nebo za koníčky či zábavou nebo si jen tak v klidu doma relaxovat zatímco za vás někdo jiný pracuje.
Dnes už je možné robotické vysavače naprogramovat tak, že se zapnou v požadovaný čas, začnou sami uklízet, pokud se v průběhu úklidu vybijí, sami zajedou do dokovací stanice a po dobití opět pokračují v úklidu, dokud není vše hotové.
Obsahují speciální senzory, díky kterým bezchybně zmapují prostor – vědí, kam mohou a kam ne (na schodech se zastaví a nespadnou).  Při rozpoznání větších překážek automaticky zpomalí, a tudíž neponičí nábytek. Menší překážky – o výšce cca 1,5 cm bez problémů překonají. Snadno vysávají jakékoliv druhy podlah, kromě hustých koberců s velmi vysokým vlasem. Poradí si i s běhouny a rohožkami. Některé typy dokonce mluví a komentují svou práci. V případě poruchy nahlásí problém.
Robotický vysavač se dostane pod pohovku i křesla, bez problému vyčistí rohy a jiná zákoutí, kam se může přiblížit.
Virtuální zeď či magnetická páska snadno vymezí prostor, který má být právě uklizen.
Goddess – uklízí a dezinfikuje
Nová generace robotických vysavačů Goddess má dvojitý rotační kartáč, který zvyšuje účinnost vysávání zejména na kobercích s nízkým vlasem. Součástí vybavení model CL 590 je dokonce i UV lampa, která dezinfikuje podlahu od choroboplodných zárodků.
Model CL 590 se prodává v černé a bílé, model CL 490 v červené barvě. Více na www.goddess.cz Cena od 5 990 Kč.

nepojmenovany-2.jpg

Ecovacs Deepoo – barevně hravý pomocník
Tento typ je ideální pro milovníky designu. Ecovacs Deepoo vás, kromě velmi praktických funkcí, okouzlí zajímavým provedením v nejrůznějších barvách a bude perfektním doplňkem vašeho moderního interiéru. Unikátní vlastností vysavačů značky Ecovacs je antibakteriální funkce. Povrch vysavače je pokryt vrstvou nanočástic stříbra s kladným elektrickým nábojem (Ag+), která ničí mikroorganismy.

nepojmenovany-3.jpg

A pokud byste se doma chtěli jen tak pobavit, můžete si na vysavači modelu D73 pustit demo ukázku, při které tancuje do rytmu hudby.
Kromě běžné virtuální zdi je, u vybraných modelů, součástí vysavače také speciální magnetická páska, která umožňuje dlouhodobé vymezení prostoru vysávání. Páska je v interiéru nenápadná, její instalace je velmi snadná. Není třeba ji zapínat nebo vypínat a nevyžaduje žádné baterie či napájení. Může být použita na hladké podlahy nebo skryta pod kobercem.
www.ecovacs.cz  Cena od 6 990 Kč.
Jak vybírat robotický vysavač?
Pokud se pro koupi robotického vysavače rozhodnete, měli byste při výběru značky a modelu brát v potaz několik zásadních skutečností:
• Rozměry
Aby byl robotický vysavač schopen uklidit opravdu všude, tedy např. i pod nábytkem nebo radiátory, nesmí být příliš vysoký. Za zcela vyhovující je možné považovat vysavače, jejichž maximální výška je 95 mm.
• Typ baterie, nabíjení a výdrž
Většina výrobců v současnosti využívá standardní akumulátory typu
Ni-Mh nebo moderní Li-on akumulátory. Pro srovnání výdrže akumulátorů u jednotlivých robotických vysavačů je vhodné porovnávat počet metrů čtverečných uklizené podlahové plochy na jedno nabití.
• Počet kartáčů jejich kombinace
Věnujte pozornost uspořádání kartáčů a bočních kartáčků. Nejmodernější vysavače využívají systémy dvou protisměrně rotujících kartáčů. Kromě toho by měl být robotický vysavač vybaven jedním či dvěma bočními kartáčky.
• Schopnost překonávat překážky
Dobrý robotický vysavač by měl být schopen překonávat překážky, jako jsou např. kabely nebo prahy.
Na co si dát pozor při výběru?
Pozor na podomní prodejce!
Vzhledem k cenám robotických vysavačů doporučujeme nákup u autorizovaných prodejců, a to především z důvodu zaručeného přístupu k záručnímu i pozáručnímu servisu, respektive k řešení problémů obecně. Někteří prodejci dokonce nabízí možnost zapůjčení a nezávazného vyzkoušení, což vám dává možnost ověření vhodnosti zvoleného modelu v reálných podmínkách vaší domácnosti. Rozhodně vám však nemůžeme doporučit nákup v rámci různých předváděcích akcí „podomních obchodníků“, ačkoliv se cena může zdát být jakkoliv lákavá. Tito prodejci ve většině případů nabízí nepříliš kvalitní vysavače čínské provenience, které jsou na evropský trh dodávány pod řadou různých privátních značek. Jejich společným jmenovatelem je špatná kvalita a často nepříliš korektní přístup dovozce k řešení reklamací. Zkušenosti zhrzených zákazníků hovoří samy za sebe. Ze zdánlivě výhodné investice se rázem může stát výrazný prodělek.
Pokud jste se ještě nerozhodli, jaký robotický vysavač si pořídit, v prodejnách Euronics si můžete vybraný model vypůjčit a doma vyzkoušet.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 


Používáme technologii cookies ke zkvalitnění poskytování našich služeb. Procházením stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací můžete najít na této stránce.×