Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sůl nad zlato aneb poznejte největšího nepřítele rýmy

24. 11. 2009

ObrazekNeléčená rýma trvá sedm dní a léčená týden, praví staré klišé. Do jisté míry je pravdivé, ale na druhou stranu bychom neměli podceňovat riziko, že se obyčejné nachlazení zvrhne do vážnějšího onemocnění.

 

Rýma také dokáže řádně znepříjemnit život. Nejúčinnějším způsobem, jak její příznaky zmírnit na minimum, představuje pobyt u moře, nebo poněkud dostupnější terapie v podobě přípravků s mořskou vodou – například nosních sprejů Mar Rhino a Mar Plus od renomované značky Stada.

 

Infekce horních cest dýchacích, lidštěji nazývaná rýmou, představuje nejběžnější lidské onemocnění. Dospělí rýmou trpí v průměru třikrát a děti až dvanáctkrát ročně. Zdánlivě neškodná zdravotní komplikace se tedy významně podílí na pracovní neschopnosti či nepřítomnosti ve škole. Dlouhodobě neléčená rýma navíc může vést k řadě dalších zdravotních potíží, jako jsou nedoslýchavost nebo noční pomočování.

 

Potíže chronické povahy si ovšem můžeme způsobit nejen zanedbáním rýmy, ale také naopak jejím nadměrným léčením. Bohužel jen málokdo ví, že nosní kapky mají být užívány maximálně pět až sedm dní, protože nosní sliznice citlivě reaguje na předávkování účinnými látkami a místo k potlačení otoku snadno dojde k jeho zhoršení. Sliznice atrofuje, krvácí a nastávají nevratné změny. Přestává plnit své základní funkce – zvlhčovat a ohřívat vzduch, zachytávat drobné prachové částečky a produkovat protilátky, které chrání proti infekcím.

 

Nejlepší lék? Mořská voda!

 

Účinnost mořské soli v boji proti nachlazení není žádnou novinkou, ovšem ne každý ví, že právě přírodní mořskou vodou je doplněn volně prodejný lék Mar Rhino s účinnou látkou xylometazolin. Ocení jej nejen lidé nachlazení, ale také alergici sužovaní sennou či pylovou rýmou. Mar Rhino účinně snižuje otok sliznice a rychle uvolňuje hleny, což činí den s rýmou o poznání snesitelnějším. Mar Rhino 0,05 % je určen pro děti od dvou do sedmi let, Mar Rhino 0,1% zase pro děti od sedmi let a pro dospělé.

 

Kapka moře do vaší kapsy

Druhý přípravek jménem Mar Plus poskytuje vašemu nosu komplexní péči – zvlhčuje, čistí, ošetřuje a hojí suchou a podrážděnou sliznici. Mar Plus je obohacen o blahodárný panthenol pro rychlejší hojení, s tak šetrným účinkem, že se hodí i pro kojence a těhotné či kojící ženy. Není proto třeba obávat se „přeléčení“ a poškození sliznice, což o mnoha jiných přípravcích rozhodně říci nelze.

Je k dostání s revolučním mechanickým systémem dávkování, který zabraňuje zpětnému nasání vzduchu. To zaručuje sterilitu a na rozdíl od jiných nosních kapek či sprejů neobsahují přípravky Mar konzervační látky.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 


Používáme technologii cookies ke zkvalitnění poskytování našich služeb. Procházením stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací můžete najít na této stránce.×