Jdi na obsah Jdi na menu
 


Slunce zdůrazňuje vrásky. Nepodceňujte letní péči o pleť!

17. 6. 2014

hyaluronic-serum-se-skvalenem-dr.-entner.jpgVysoké letní teploty, mořská sůl, opalování a škodlivé UV záření dávají naší pokožce pořádně zabrat. Proto bychom s důkladnou péčí o pleť rozhodně neměli váhat. Základem je používání krémů s ochranným faktorem a intenzivní hydratace, kterou pleti dodá například kyselina hyaluronová. Vyzkoušejte kosmetiku, která ji v dostatečném množství obsahuje. Vaše kůže to bezesporu ocení a vrásky pomalu zmizí.

 
V létě je pleť mnohem náchylnější k poškození než v zimě. Zvyšuje se hladina polétavého prachu a volných radikálů a pokožka se více potí. Pot sice kůži ochlazuje, ale zároveň také smývá její ochrannou tukovou vrstvu. Pleť je pak mnohem citlivější. Od slunce a větru je napjatá, vysušená a na rtech popraskaná. Nejdůležitější je používání krémů s ochranným faktorem nad 20, což řada žen nedodržuje.
 
„Přípravky s ochranným faktorem je nutné navíc používat během celého dne, nikoliv jen během opalování. UV záření v kombinaci s polétavým prachem a volnými radikály vyvolává změny, které jsou téměř identické jako při popáleninách prvního a někdy i druhého stupně. Je proto nutné pleť chránit a vrstvy krému i několikrát denně obnovovat,“ upozornil český estetický a plastický chirurg MUDr. Michael Entner, který před časem vyvinul svou vlastní kosmetickou řadu.
 
Důležitá je také péče o pleť po opalování. Základem je dostatečná hydratace. Když totiž pokožce chybí vláha, můžete počítat s problémy ve formě podráždění, zčervenání a nakonec vzniku nových vrásek. Je proto vhodné kombinovat látky uklidňující a urychlující regeneraci. Ideální jsou přípravky s kyselinou hyaluronovou, která díky své schopnosti vázat na sebe vodu intenzivně hydratuje, a například se skvalenem, jenž má navíc silné antikarcinogenní účinky a pomáhá při popáleninách. Díky takové péči získá pokožka zpět svou pružnost, elasticitu a jas.
 
kosmetiku-dr.-entner-si-oblibila-i-gabina-partysova.jpgHyaluronic sérum se skvalenem používají i známé české osobnosti. „Mám opravdu velmi suchou pleť a sérum se skvalenem mi vyhovuje svou lehkou texturou. Navíc mám po celý den pocit intenzivní hydratace. Používám jej teprve dva měsíce a má pleť je vláčná a prozářená,“ neskrývá spokojenost herečka Jitka Asterová. Kosmetiku přímo od lékaře používá i moderátorka Gábina Partyšová, známý znalec etikety Ladislav Špaček nebo herečka a designérka Adriena Sobotová, která je značce věrná již několik let. „Konzistence séra se skvalenem mou pleť skvěle hydratuje a přitom nezanechává nepříjemný mastný film,“ doplnila Adriena.
 
Více informací o kosmetice Dr. Entner naleznete na webu www.drentner.cz.
 
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 


Používáme technologii cookies ke zkvalitnění poskytování našich služeb. Procházením stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací můžete najít na této stránce.×