Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sliznice dýchacích cest jsou prvním obranným štítem proti nachlazení! Chraňte si je!

17. 10. 2011

Náhlé výkyvy teplot, chladná rána a topení v místnostech, kde pobýváme. To jsou největší strašáci naší imunity, největší přisluhovači nachlazení. Počasí asi neovlivníme, ale připravit na zimu svůj organismu můžeme! Prvním strážcem naší obranyschopnosti jsou dýchací cesty. Proto, chceme-li se na „chřipkové“ období připravit, měli bychom se kromě pojídání vitamínu C zaměřit také na posílení sliznice dutiny ústní a nosohltanu.

Sliznice dutiny ústní a nosohltanu fungují jako filtr nečistot, prachů, virů a bakterií. Každý den jsou zatěžovány obrovským množstvím nečistot. Například nosem, který je navíc nonstop v provozu, projde denně 10 až 15 tisíc litrů vzduchu. Výstelka nosu neboli nosní sliznice, zachytává ze vzduchu nežádoucí částice tak, aby se nedostaly do plic a do těla. Není-li sliznice nosu v dostatečné kondici a nestíhá svou roli plnit, přizve si na pomoc hlen, který se začne vytvářet v dýchacích cestách.
Na co dát pozor?
I když budete mít dostatečnou zásobu vitamínů, pravidelně se otužovat a podporovat svůj krevní oběh pohybem, nejste v naprostém bezpečí. Se zákeřnými viry se setkáváme každý den, ve škole, v práci, v dopravních prostředcích nebo prostě na ulici. Bez funkčního „filtru“ se nachlazení neubráníme. Největším nepřítelem sliznice dýchacích cest jsou klimatizace a přetopené místnosti. Ty sliznici vysušují a snižují její ochranné vlastnosti. Vlhkost vzduchu v místnosti, kde pobýváme, by neměla klesnout pod 40%. Ideální vlhkost je 50%. Sliznice se samozřejmě také více namáhá v prašném prostředí. Její regeneraci může napomoci pobyt na čerstvém vzduchu, nejlépe na horách nebo u moře. To se ale ne každému poštěstí. Příroda naštěstí nabízí i jiné řešení.
pastilky_bylinka_300.jpgOvocné nebo bylinkové pastilky Vincentka jsou zdrojem přírodních minerálních solí, které příznivě působí na sliznici dutiny ústní a nosohltanu. Osvěží a zvlhčí sliznice dutiny ústní a zvýší tak její obranyschopnost. Užívání pastilek přispívá ke snížení rizika při zvýšených výskytech chřipek a nachlazení. Působí příznivě na hlasivky po zátěži, urychlují jejich regeneraci zvláště u hlasových profesionálů. Na rozdíl od běžných pastilek proti nachlazení je lze užívat dlouhodobě i preventivně.
Doporučená cena: Vincentka pastilky (balení s 18 ks): 68 Kč

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 


Používáme technologii cookies ke zkvalitnění poskytování našich služeb. Procházením stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací můžete najít na této stránce.×