Jdi na obsah Jdi na menu
 


Poděkujte své mamince nejen jednou ročně

tycinky-kompozice-02-111338.jpg

Našim maminkám vzdáváme poctu druhou květnovou neděli, kdy se v mnoha zemích světa slaví Den matek, nebo také Svátek matek. Za jeho zakladatelku je považována Američanka Anna Marie Jarvis, která při druhém výročí smrti své matky v neděli 12. května 1907 zorganizovala v baptistickém kostele setkání místních matek a o rok později opět setkání zopakovala. V roce 1913 navrhl americký Kongres slavit každoročně právě druhou květnovou neděli národní svátek věnovaný matkám.
O rok později vyhlásil oficiálně oslavy prvního národního Dne matek tehdejší americký prezident Woodrow Wilson. Z USA se svátek začal šířit dál do Evropy, v Československu se Den matek začal slavit v roce 1923.
Ačkoliv má Den matek více než stoletou tradici, je stále velmi aktuální. Neměli bychom zapomínat projevit našim maminkám vděk za jejich lásku a péči, a to nejen v den jejich mateřského svátku.
Vedle květin patří k neoblíbenějším dárkům maminek vlastnoručně vyrobená maličkost, nebo něco sladkého (každý ať zváží, zda to jeho maminka potřebuje jen na chuť, nebo díky potomkům i na nervy).
A proč nezkusit tyčinky ORION, které mohly ochutnávat už naše babičky a prababičky. Vybrat si můžete z široké nabídky lahodných tyčinek, jako jsou Kofila, Milena, Margot, Koko, Kaštany, nebo Banány v čokoládě. A pokud má ráda bílou čokoládu, jistě jí potěší Kaštany v bílé čokoládě. Třeba právě s tyčinkami ORION si Vaše maminka vybaví ty nejkrásnější vzpomínky nejen na vaše, ale i na své dětství.
Letošní Den matek připadá na 12. května, nezapomeňte si pro svou maminku proto připravit dárek včas. Protože děkovat jim máme za co všichni, bez rozdílu věku.
O ORIONu a Nestlé:
Tradiční značka cukrovinek ORION patří největší potravinářské společnosti světa Nestlé, založené již roku 1866. Nestlé zaměstnává více než 280 000 zaměstnanců ve 443 závodech 81 zemí. Na českém trhu působila již mezi lety 1890 až 1948, ale její moderní historie u nás se datuje od roku 1992, kdy se stala strategickým partnerem privatizace Čokoládoven, a.s. V současnosti má v České republice dva závody: ZORA v Olomouci a SFINX Holešov. Právě závod ZORA, založený již v roce 1898, je místem, kde jsou vyráběny populární tyčinky ORION. Nestlé dodává na český trh také další populární značky potravin, například Maggi, Nescafé, Granko, Bon Pari, či Mövenpick, dále kojeneckou a dětskou výživu Nestlé, klinickou výživu a také krmivo pro zvířata značek Purina-one, ProPlan, Friskies či Gurmet.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 


Používáme technologii cookies ke zkvalitnění poskytování našich služeb. Procházením stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací můžete najít na této stránce.×