Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pickwick pro nás objevil nový svět – svět lahodných chutí stvořených přírodou

11. 1. 2010

Víte, že skořice, oblíbené koření do svařeného vína nebo cukroví, je vlastně sušená kůra původně stále zeleného tropického stromu, který roste na Srí Lance? Tušili jste, že eukalyptus, jehož svěží příchuť oceňujeme třeba ve žvýkačkách, je rostlina s antibakteriálními účinky a v přírodě dorůstá až stometrové výšky, nebo že sladké plody datlovníku, jsou považovány za mírné afrodiziakum? Je tolik věcí okolo nás, které běžně používáme, ale často si vůbec neuvědomujeme jejich podstatu a hloubku. Pickwick pro nás nyní objevil nový svět, v němž na prvním místě vnímáme právě rozmanitost chutí a zajímavých vlastností přírody – svět lahodných bylinných čajů z nové řady Pickwick Herbal Wellness.

 

Výlet do deštného pralesa za dokonalou chuťovou kombinací

ObrazekPřipravte si šálek čaje Pickwick Fruity Rainforest – okouzlí vás kombinací tropického ovoce a bylin a přenese do deštného pralesa. Najdete v něm citronovou trávu, alias voňatku citronovou nebo lemongrass. Ta pochází z jižní Indie a jejím hlavním posláním je povzbudit náš organismus. Pro své nezaměnitelné aroma se používá nejen v orientální kuchyni, ale i jako přísada do parfémů, mýdel nebo osvěžujících koupelí. Voňatka zlepší vaši schopnost koncentrace a má také pozitivní vliv na trávení. Blahodárné účinky a citronové aroma má i meduňka, původně z jižní Evropy – ta naopak navozuje klid, příjemný spánek a podporuje dobré zažívání. Dokonalou chuťovou kombinaci dotváří maracuja neboli mučenka jedlá, exotické ovoce z tropických lesů Brazílie, které je bohaté na mnoho důležitých vitaminů a živin (vitaminy B, C a provitamin A, železo, vápník, vláknina). Zajímavostí je jeho český název, mučenka, který je inspirován obrazci květů připomínajících trnovou korunu Ježíše Krista.


Výlet mezi hřejivé byliny ze savany

ObrazekPřírodní směs Pickwick Sweet Savannah vás zahřeje sladkou kořeněnou chutí svých ingrediencí – datlí, skořice a medového keře. Možná vás překvapí, že plody datlovníku obecného obsahují množství vitaminů a stopových prvků a arabská medicína datle od pradávna považuje za léčebný prostředek. Datle vás mohou zahřát i v podobě tradiční datlové pálenky zvané arak a za povšimnutí stojí i to, že jsou považovány za mírné afrodiziakum. Stejně tak energizující nasládlou a velmi příjemnou vůni má sušená kůra tropického stromu, jehož domovem je Srí Lanka – totiž skořicovníku. V jižní Africe zase roste bylina s příznačným názvem medový keř alias honeybush. Své jméno dostal díky opojné vůni medu, kterou kolem sebe šíří. Je bohatý na vitaminy, minerály a působí proti nespavosti a některým druhům alergií.


Výlet za sílou, svěžestí a divokou svobodou horské přírody

ObrazekTřetí z řady bylinných čajů, Pickwick Fresh Mountain, obsahuje směs vybraných bylin a jeho chuť i ingredience evokují nespoutanost a divokost ryzí horské přírody. Představte si například mohutný eukalyptus neboli blahovičník, který ve volné přírodě dorůstá až do stometrové výšky! Najdeme ho většinou v Austrálii, kde ho místní domorodci odedávna považují za univerzální léčivo. Moderní výzkumy přitom potvrdily jeho výborné antibakteriální účinky. Jeho svěží chuť Pickwick zkombinoval s citronovou trávou a mátou. Máta peprná obsahuje mentol a je známá svou výraznou chutí a vůní. Používá se hojně v kuchyni, do lahodných nápojů, moučníků salátů či masa, ale i v léčitelství – pro své blahodárné účinky na trávicí trakt.


Všechny čaje pestré řady Pickwick Herbal Wellness jsou přitom stoprocentně přírodní a neobsahují kofein. Jejich výjimečné vlastnosti si můžete vychutnat při jakékoliv příležitosti – kdykoliv se budete chtít cítit dobře, pochutnat si a zároveň udělat něco pro své zdraví.


Čaje nové řady Pickwick Herbal Wellness můžete zakoupit ve všech hypermarketech a supermarketech. Doporučené MOC jednoho balení čaje je 38,90 Kč.

Více informací o čajích Pickwick Herbal Wellness najdete na webových stánkách www.chutprirody.cz


 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 


Používáme technologii cookies ke zkvalitnění poskytování našich služeb. Procházením stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací můžete najít na této stránce.×