Jdi na obsah Jdi na menu
 


NOVINKA Pickwick - lahodný čaj SÍLA BYLIN ve 3 příchutích -

21. 4. 2008

Obrazek

Únava, problémy se zažíváním, stres. To jsou dnes běžné potíže, které téměř každého z nás v tomto uspěchaném světě trápí. Ideální je, pokud můžeme tyto civilizační neduhy zvládnout prostřednictvím přírodních látek – např. bylinných čajů. Již naši předci znali pozitivní účinky jednotlivých bylinek na naše zdraví, fyzickou a psychickou kondici. Prakticky na každou obtíž existuje nějaká bylinka. Než pít čaje z jednotlivých bylin samostatně, je lepší dát přednost bylinným směsím. Vhodnou kombinací bylin se totiž příznivý účinek takového nápoje výrazně posiluje.
 
Pickwick představuje novinku v podobě 3 bylinných „wellness“ čajůSÍLA BYLIN. Tyto čaje vám pomohou přírodní a chutnou cestou překonávat vaše každodenní potíže - jako jsou únava, problémy se zažíváním a stres.
 
Bylinné čaje Pickwick SÍLA BYLIN jsou výjimečné tím, že obsahují  kvalitní bylinky, které byly na základě osvědčených receptů zkombinovány tak, aby se jejich účinky vhodně doplňovaly. Bylinné čaje Pickwick nemají pouze blahodárný vliv na organismus, ale vynikají také lahodnou chutí a delikátní vůní. Představují tu nejlepší variantu pro všechny, kteří se zajímají o zdravý životní styl.
 
Využívání bylinek sahá až k samému základu lidské existence. Jednotlivá odvětví bylinkářství jsou odrazem kultur, v nichž vznikla. Již v antice lékaři jako Hippokrates, Galenos či Dioscorideshojně psali o léčivé síle bylin. Znalost jednotlivých léčivých bylinek byla výsledkem metody "pokus a omyl". Po mnoha generacích tento postup vykrystalizoval do podoby lidových léčitelských tradic, založených jak na dostupnosti léčivých rostlin, tak na neustále se měnících potřebách lidí.
 
 
PICKWICK představuje tři druhy bylinných čajů SÍLA BYLIN:
 
Magické povzbuzení: Lahodná směs zeleného čaje, citrónové trávy, máty a skořice, která osvěží v jakékoliv chvíli.

Obrazek

Příjemná relaxace: Jemná směs mateřídoušky, máty a meduňky pro chvíle klidu a pohody.

Obrazek

 

Klidné zažívání: Vyvážená směs heřmánku, anýzu a máty, vhodná nejen po těžkých jídlech.

Obrazek 

 

 

 

 

Pickwick Síla bylin zakoupíte v supermarketech Globus, Hypernova a Interspar za doporučenou maloobchodní cenu 38,90 Kč.
 
Více informací o čajích Pickwick najdete na www.silabylin.cz a www.pickwick.cz 
 

Obrazek   Obrazek

 
 
VĚDĚLI JSTE, ŽE…?
…Již naši předci znali sílu bylinek a používali je na zmírňování nebo léčbu nejrůznějších potíží a neduhů. Ještě před 200 lety se lidé léčili pouze prostředky z přírody. Dnes se k této staré moudrosti opět vracíme. Mezi tím bylo vědecky dokázáno, že rostliny disponují velkou léčivou silou a že jemná přírodní medicína často pomáhá stejně dobře jako chemicky vyrobené léky. Bylinky nepoužíváme jen v lékařství, ale i v kuchyni. Byliny bychom měli užívat jako prevenci. Nečekejte až onemocníte. Nikdy nezapomeňte na to, že bylinka není všelék, ale také neuškodí.
 
 
ObrazekZelený čaj


Zelený čaj obsahuje látky, které účinně brání tvorbě zubního kazu, je účinný při onemocnění dásní, zpomaluje růst bakterií typu streptococcus mutans. Prokazatelně snižuje hladinu cholesterolu v krvi a přispívá k ochraně organismu před zhoubnými nádory. Přispívá i ke snížení tělesné váhy, posiluje krevní stěny a snižuje cukr v krvi.
Obrazek

CitrÓnová tráva


Podporuje koncentraci a myšlení. Účinek této byliny je velmi osvěžující. Dokonce snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Citrónová tráva má výrazné citrónové aroma. Neobsahuje kofein.

 


 

 

 

ObrazekMÁTA PEPRNÁ

Mátu pěstovali již staří Egypťané. Hlavní účinek této rostliny se projevuje na trávicím traktu, protože máta působí na uvolnění křečí hladkého svalstva trávicí trubice (spasmolytikum) a desinfikuje (zbavuje choroboplodných zárodků). Máta je vhodný prostředek při rozmanitých projevech problematického trávení. Uleví při nadýmání, při nedostatečném vylučování žluči (jako pomocný prostředek se podává při žlučových kamíncích), při křečích v trávicí trubici, při nechutenství. Známý je účinek mentholu na povzbuzení centrální nervové soustavy. Tiší bolest při menstruaci. Odstraňuje bolesti hlavy a zvonění v uších. Využívá se také hojně v aromaterapii.


ObrazekSKOŘICE

Skořice se používá už více než 4000 let. Podporuje chuť k jídlu, snižuje krevní tlak a zlepšuje trávení. Zažívací trakt zahřívá a stimuluje, uklidňuje koliky, průjmy, nevolnosti a nadýmání. Díky dezinfekčním a antibiotickým účinkům ji lze použít i jako prostředek proti nachlazení, kašli a chřipce. Příznivě ovlivňuje metabolismus tuků a cukrů, což je výhodné u pacientů s cukrovkou. Moderní farmakologické výzkumy počínaje polovinou dvacátého století prokázaly antibakteriální, protizánětlivé a antioxidační účinky skořice. V nedávné době i výrazný účinek antidiabetický. Skořice je pokládána za jeden z nejdůležitějších léků indické ayurvédy a tradiční čínské medicíny.ObrazekHEŘMÁNEK


Příznivé účinky heřmánku pravého jsou známy již od starověku. Ve Skandinávii byl heřmánek považován dokonce za posvátnou rostlinu a uctíván jako symbol slunce. Preventivně lze heřmánek používat při potížích s trávením a stolicí (zácpy, průjmy).Heřmánek příznivě působí při léčbě zánětů trávícího ústrojí, uvolňuje křeče, působí protizánětlivě, dezinfekčně a potopudně. Pomáhá při nadýmání, ničí jedovaté produkty látkové výměny mikroorganismů jako jsou streptokoky nebo stafylokoky. Bylinka je vhodná při angíně či zánětech v dutině ústní nebo hrtanu (jako kloktadlo). V Matthioliho herbáři je heřmánek popisován jako lék proti zimnicím, nemocem jater, močopudný prostředek a prostředek proti bolestem hlavy.


ObrazekBEDRNÍK ANÝZ

Anýz má za sebou velmi dlouho historii jako léčivá rostlina. Používal se také v Číně a Indii. Význam měl při dehydrataci, při astmatu a nejrůznějších onemocněních dýchacích cest, při všech otravách, při nejrůznějších obtížích souvisejících s trávením, při bolestech, jako projímadlo a v řadě dalších indikací. Zevně se používal nálev, k omývání při onemocněních očí. Dnes plody anýzu používáme vnitřně i zevně. Anýz povzbuzuje činnost všech žláz, účinek protikřečový je silnější než u kmínu a fenyklu. Podporuje správnou činnost střev, tlumí bolestivé křeče střev a působí proti nadýmání. Plod anýzu je známý pomocný prostředek při onemocněních dýchacích cest. Silice se částečně vylučují plícemi (desinfikuje a podporuje produkci hlenu), anetol povzbuzuje činnost řasinkového epitelu dýchacích cest (podporuje pohyb hlenu směrem ven), tento dvojí mechanismus velmi příznivě podporuje vylučování hlenu a tím čistí dýchací cesty. Podporuje vylučování mateřského mléka.ObrazekMATEŘÍDOUŠKA 


Mateřídouška se velmi často používá do čajových směsí proti nachlazení. Skvěle působí při suchém kašli. Velice vhodná je při potížích s trávením spojených s plynatostí a kolikami. Pomůže i při křečích hladkého svalstva. Je doporučována také při chřipce, kterou provází kašel. V poslední době se začala používat i v aromaterapii. 

 

Obrazek
MEDUŇKA


Meduňka pomáhá odstranit pocity strachu a mírné úzkosti, dobře působí při stavech nervové vyčerpanosti, nespavosti a lehkých depresivních náladách. Zmírňuje také žaludeční a střevní neurózy, má protikřečové účinky a předchází nadýmání. Meduňka příznivě působí při bušení srdce a srdeční arytmii.

 
(Zdroj: internet)
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

zdendulka

(RADUZKA, 24. 4. 2008 6:34)

No,to máte pravdu,že ta Radůza je cvaklá na kedlubnu:D

pro zdendule

(Eva, 22. 4. 2008 21:10)

Vy to v té hlavě vážně nemáte v pořádku, že?

PR článek

(Radůza, 22. 4. 2008 8:26)

Vážená, nevím co vás vede k tomu, abyste mě tu nazývala krávou, ale kdybyste byla alespoň tak chytrá jako já ;o) věděla byste, že je to článek propagační (PR článek), tudíž jsem ho logicky na internetu "nestáhla", ale obdržela od PR agentury pro kterou pracuji. Pokud vám já a moje stránky ležíme v žaludku, doporučuji abyste sem nechodila ;o)

KRÁVO!

(zdendule, 22. 4. 2008 7:59)

TOHLETO JE TRAPNĚ STAŽENO:-(

 

 

 


Používáme technologii cookies ke zkvalitnění poskytování našich služeb. Procházením stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací můžete najít na této stránce.×