Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nové zařízení dětského pokoje? Právě teď je ten správný čas!

11. 8. 2011

Léto je pro zařizování dětského pokoje ideální. Teplé počasí je praktické z hlediska malování nebo stěhování, a pokud jsou děti na prázdninách, máte zcela volné pole působnosti pro úpravu či novou přeměnu jejich království.

Některé děti budou rády překvapené, ale jiné se chtějí na úpravě svého pokoje podílet, aby byl přesně podle jejich představ. Své děti znáte nejlépe, takže víte, co mají rádi. Nesnažte se tedy zařídit jejich pokoj dle svého vkusu, ale tak, aby se tam cítily dobře ony. Na vás je pak samozřejmě praktická stránka, kterou děti rozhodně neberou v úvahu.
 
Ať už máte malé dítko či školáka, doporučujeme volit spíše neutrální nábytek, který s vaší ratolestí „poroste“. Celkový styl a design pokoje pak můžete krásně doladit vhodnou barvou stěn, tapetami či nejrůznějšími bytovými doplňky v požadované barvě. Menší děti nepotřebují příliš mnoho nábytku. O to více ocení prostor na lezení a hraní.
 
Čekáme miminko
Při zařizování pokoje pro ty nejmenší je volba zcela na vás. Ať už svému děťátku připravíte samostatný pokojíček nebo bude první měsíce života postýlka a základní nábytek ve vaší ložnici, nezapomeňte hlavně na praktičnost a bezpečnost.
 
Postýlka by neměla být umístěna přímo u okna, kvůli přímému světlu, či dokonce v průvanu. Velmi praktická jsou „nebesa“ – kromě toho, že jsou velmi pěkná a dětský pokojíček zútulní, mají i praktickou část – vašemu děťátku můžete vytvořit příjemnou zástěnu proti průvanu či světlu nebo dokonce otravnému hmyzu.
 

nepojmenovany-1.jpg

 
Důležité jsou odkládací a úložné plochy. Ze začátku jich nebude potřeba tolik, ale s rostoucím děťátkem vzroste i potřeba většího prostoru a to nejen úložného.
 
U přebalovacího pultíku je důležitá, kromě funkčnosti a stability, i jeho výška. K děťátku se naohýbáte až dost, takže oceníte dostatečně vysokou plochu, kde nemusíte být příliš ohnutí.
 
Nábytek volte takový, který je bezpečný – tedy žádné mezery, ostré hrany ani malé části, které by mohlo dítě vdechnout či spolknout.
 
 
Máme doma školáka
Pokoj pro školáka by měl být jakousi dětskou pracovnou, ale i koutkem na hraní. Je velmi důležité, aby se zde dítě cítilo dobře a bezpečně.
Podle některých studií se totiž nevhodné pracovní prostředí, kde se dítě učí a dělá si domácí úkoly, výrazně odrazí na jeho celkových výsledcích a chování.
 
Dítěti, které chodí do školy, můžeme pořídit nábytek, který tzv. roste s ním - otáčecí nastavovací židle, posunovací stůl, atd. Důležité je také dbát na správné osvětlení. Pracovní stůl by měl být co nejblíže dennímu světlu. Pravákovi má slunce dopadat na stůl z levé strany, levákovi zprava. Minimální velikost pracovní plochy je 75 x 100 cm.
 
Z nábytku je nutné pořídit hlavně postel s kvalitní matrací, psací stůl, vhodnou židli, šatní skříň, věšák, police, krabice či kontejnery na knihy a hračky. Pokud máte dostatečný prostor, nezapomeňte také na židli nebo křeslo pro sebe. Ať už pro čtení pohádek či učení se s malým žáčkem, pohodlné posezení uvítáte i vy.
 

nepojmenovany-2.jpg

 
Dětský pokoj není odkladiště. Stejně, jako se nedoporučuje zahlcovat ho velkým množstvím nábytku, je další zásadní chybou dávat do dětského pokoje starý, vyřazený nábytek. Pravda, děti sice možná nový počmárají a poničí, ale jsou na tyto signály obzvlášť citlivé. Nehledě na to, že starý nábytek pravděpodobně nebude vyhovovat ani ergonomicky (dnešní děti jsou celkově vyšší než dříve), ani z hlediska bezpečnosti a hygieny.
 
Ach ta puberta…
Zde doporučujeme nechat design pokoje zcela na vašem teenegerovi. Představy mladých se většinou zcela liší od jejich rodičů, ale alespoň nějaký dohled je tu na místě – ať už kvůli funkčnosti nebo proto, aby se zmírnily nežádoucí extrémy. Přeci jen jste to vy, kdo bude novou změnu financovat, takže se nenechte odbít.
 

nepojmenovany-3.jpg

 
Mějte na paměti, že kvalitní a pěkný nábytek nemusí být nutně drahý. Obchodní domy s nábytkem nabízejí nejrůznější slevy nebo zajímavé akce. Například obchodní dům Sconto Nábytek nabízí od 13. 7. do 2. 8. slevy na vybraný nábytek, který souvisí „s návratem do školy“ jedná se například o programy Pedro či Ferda.
 

nepojmenovany-4.jpg

 nepojmenovany-5.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Postel Formule 90 x 200 cm, bez matrace - sleva z 6.999 Kč na 3.999 Kč
 
Nově si také můžete sortiment prohlédnout a vybrat v e-shopu na www.sconto.cz
 
Zdroj: Sconto Nábytek
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 


Používáme technologii cookies ke zkvalitnění poskytování našich služeb. Procházením stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací můžete najít na této stránce.×