Jdi na obsah Jdi na menu
 


Může být zelenina ještě zdravější? Ta s označením IPZ ano!

12. 7. 2009

Obrazek

Na trhu je nyní k dostání zdravější typ zeleniny! Konzumace zeleniny je podle všech doporučení zdravá. Díky používání nejrůznějších hnojiv a chemikálií, však zelenina málokdy obsahuje všechny požadované látky potřebné pro náš organizmus. Nyní je ale možné zakoupit zeleninu ještě zdravější! Ryze česká zelenina vysoké kvality nese označení IPZ. Jedná se o zeleninu vypěstovanou na českých a moravských polích v systému IPZ (Integrovaný systém produkce zeleniny). Při pěstování jsou upřednostňovány ekologicky přijatelné metody a v minimální míře používány chemické látky. Velký důraz je také kladen na co nejnižší obsah cizorodých látek. Kromě jiných výhod je tato zelenina hlavně daleko zdravější a výrazně chutnější. Na trhu je k dostání například v prodejnách Penny Market.
 
 
Když zeleninu, tak tu zdravou
 Obrazek
Jaká je zelenina nesoucí označení IPZ?
Je daleko chutnější, díky snižování dávek dusíkatých hnojiv a také zdravější, protože pesticidy se při pěstování používají až po vyčerpání nechemických metod ochrany. Díky neustálým kontrolám vzorků půdy a rostlin je také bezpečná a navíc pod trvalým dohledem nezávislých akreditovaných organizací. Další výhodou zeleniny IPZ je její nezaměnitelnost. Zemědělec totiž nesmí současně pěstovat zeleninu konvenčním způsobem. Velký význam má tento typ pěstování i pro životní prostředí, ke kterému je o mnoho šetrnější – je významně omezena chemická ochrana. V neposlední řadě je také důležité to, že zelenina IPZ je ryze česká. Dle nejrůznějších výzkumů totiž vyplývá, že pro náš organizmus je nejzdravější právě to, co je vypěstováno v domácí produkci.
 
Roste vám přímo pod nosem
 
Tato zelenina je dodávána certifikovanými pěstiteli, kteří splňují ta nejpřísnější pravidla a mohou používat ochrannou známku IPZ. V současné době nabízí tuto zeleninu například Penny Market. Díky více než 300 prodejnám PENNY je tak dostupnost této zdravější zeleniny opravdu veliká.
 
Zdraví nemusí být drahé
 
Velikou výhodou je, že chcete-li mít zeleninu, která splňuje vysoké nároky na kvalitu, chuť
a opravdu obsahuje důležité živiny, nemusíte platit horentní sumy. Jelikož se jedná o ryze českou zeleninu, nebude vás stát o moc více, než zelenina pěstovaná konvenčním způsobem. Alespoň něco málo pro své zdraví a chuťové buňky tak může nyní udělat opravdu každý.
 
 
 
 
O společnosti
Společnost Penny Market s.r.o. patřící do skupiny REWE působí v České republice od roku 1997. V roce 2008 dosáhl Penny Market čistého obratu v hodnotě přes 17,5 mld. Kč. V současné době disponuje spolu s prodejnami PLUS více jak 300 prodejnami a zaměstnává více než 6.000 zaměstnanců. 

Skupina REWE byla založena v roce 1927 v Kolíně nad Rýnem. Do skupiny REWE patří například společnosti PENNY, BILLA, BIPA, ITS BILLA Reisen, DERTOUR. Celkem zaměstnává přes 290.000 zaměstnanců a disponuje 13.000 prodejnami v 16 zemích.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 


Používáme technologii cookies ke zkvalitnění poskytování našich služeb. Procházením stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací můžete najít na této stránce.×