Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jsou senioři připraveni na digitální televizní vysílání? ANEB POMOZTE BABIČKÁM ZŮSTAT V OBRAZE

4. 8. 2009
ObrazekPodle průzkumu Národní koordinační skupiny pro digitální vysílání (NKS) je přechod na digitální televizní vysílání nejnáročnější pro seniory. Jste si jistí, že si vaše babička s dědečkem, ať již tímto titulem oslovujete své moderními technologiemi nepoznamenané rodiče, prarodiče, tety či strýčky, poradí s přechodem na digitální televizní vysílání bez vaší pomoci?
 
Nechcete stále častěji zvedat telefony a konverzovat se svou babičkou či dědečkem na téma, proč jim televize vytrvale zrní a kterak shlédne dvoustý díl šesté řady reprízy svého oblíbeného seriálu?
 
Ruku na srdce, i my budeme jednou stejní a naše děti a vnoučata nás budou muset seznamovat s novými a novými „nástrahami moderní doby“.
 
Pomozme nyní svým starším příbuzným včas a bez problémů se připravit na digitální vysílání. Je to snadné!
 
Čistý obraz pro všechny
To, že Česká republika přechází na digitální televizní vysílání, je informace, která obletěla celou zemi. Drtivá většina z nás považuje televizi za jeden z nejdůležitějších zdrojů zábavy a informací a nedokáže si bez ní v dnešní době svůj život představit.
V případě, že přijímáte dobrý digitální signál, můžete se navíc spolehnout, že vás vaše televize nezklame. Bude mít kvalitní čistý obraz bez šumu, zrnění či duchů, které známe z analogového vysílání. Digitální vysílání je také daleko odolnější vůči různým rušivým vlivům, např. nepřízni počasí.
 
„Technicky zdatnější“ si s přechodem na digitální vysílání poradí sami. Další skupině postačí vědomí toho, kam se obrátit. Ovšem je tu i početná skupina seniorů, pro které představuje televize věrného domácího společníka, ale přechod na digitální televizní vysílání je pro ně docela náročný, jak potvrzují i průzkumy Národní koordinační skupiny pro digitální vysílání (NKS). Ostatně právě zástupci NKS vytrvale apelují na příbuzné starších občanů, aby se přesvědčili, zda jsou jejich blízcí na digitalizaci připraveni, případně jim poradili a pomohli najít vhodné řešení.
 
Kde vám ohledně digitalizace poradí?Obrazek
Vše o digitalizaci najdete na webové stránce www.digitalne.tv. A to včetně vyhledávače termínů zahájení digitálního a ukončení analogového televizního vysílání pro konkrétní obce. Pokud nemáte přístup k internetu, což především naši starší spoluobčané nemají anebo si s internetem bez pomoci neporadí, můžete se obrátit na bezplatnou telefonní infolinku 800 90 60 30. Linka je v provozu od 8 do 19 hodin každý všední den.
 
Způsoby, jak digitální vysílání přijímat
Na výběr máte ze čtyř způsobů. Nejrozšířenější je zemské digitální vysílání, které je možné stejně jako v analogové éře přijímat zdarma. Další způsoby představuje vysílání přes kabelovou televizi, přes satelit nebo prostřednictvím internetového protokolu.
 
 
Set-top-box zůstává nejlevnějším řešením
Nainstalujete-li svým blízkým set-top-box, nezpůsobíte velký průvan v omezeném rodinném rozpočtu.. Tento nástroj zůstává pro příjem zemského digitálního signálu nejlacinější. Alternativou je samozřejmě televizor s vestavěným digitálním tunerem či příjem přes kabelovou televizi, satelit či internetový protokol.
 
Více kanálů a televizní program zdarma vykouzlí prarodičům úsměv na tváři
Digitalizace nejen pro ně znamená mnohem více programů a to zdarma. Zatímco v analogové éře byly v základní nabídce pouze čtyři programy (ČT 1, ČT2, Nova a Prima), po přechodu na digitální vysílání se jejich počet několikrát znásobí.

Jako poslední třešničku na dortu digitálního vysílání nezapomeňte prarodičům ukázat tzv. elektronický programový průvodce, jenž představuje obdobu tištěného televizního programu. S pomocí dálkového ovladače se z EPG dozví, jaký pořad právě sledují a jaký bude následovat. EPG obsahuje také krátké texty o pořadu a může být doplněn i o fotografie.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 


Používáme technologii cookies ke zkvalitnění poskytování našich služeb. Procházením stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací můžete najít na této stránce.×