Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak vyzrát na zloděje vlasů - androgenní alopecii

27. 8. 2010
Vypadávání vlasů je přirozený proces, kterým se obnovuje vlasová pokrývka a tělní buňky na povrchu hlavy. Každý z nás tak běžně ztratí kolem stovky vlasů denně. Pokud vám vypadávají vlasy výrazně více, může jít o signál, že něco ve vašem těle není v pořádku!
 Obrazek
Úbytek vlasové pokrývky může být způsoben mnoha různými příčinami. Nesporný vliv na zdraví vlasů má životospráva. Užívání nevhodné kosmetiky či některých léků, stres, nedostatek spánku, hormonální změny i genetická výbava organismu, nedostatečný přísun důležitých vitamínů či znečištění ovzduší - to jsou jen některé z činitelů, které mohou mít nepříznivý vliv na vaše vlasy. Hlavní příčinu vypadávání vlasů může pomoci odhalit často až návštěva dermatologa.
 
Jednou z nejčastějších původců nadměrného úbytku vlasové pokrývky je takzvaná androgenní nebo také androgenetická alopecie. Tato porucha je ovlivněna genetickou výbavou člověka a souvisí především s produkcí mužského pohlavního hormonu testosteronu v těle. Tímto defektem trpí v České republice až jeden a půl milionu mužů a zhruba půl milionu žen. U žen bývá často průběh této poruchy spojen s hormonálními změnami v ženském těle a má zpravidla mírnější průběh. Obvykle nedochází k plešatění tak, jak jej známe u mužů. Těm vlasová pokrývka nejčastěji nejprve ustupuje z oblasti čela a temene hlavy a časem zůstane pouze po jejím obvodu. S tímto zákeřným onemocněním však lze bojovat!
 
ObrazekNa českém trhu je v současnosti několik přípravků, které s androgenní alopecií více či méně úspěšně bojují. Velmi dobré výsledky prokazuje výrobek BIOXSINE společnosti B’iota Laboratories. Základem jeho přírodní receptury je bylinný BIOCOMPLEX B11, směs účinných látek, které zabraňují vypadávání vlasů a podporují jejich opětovný růst. Komplex v sobě zahrnuje kromě důležitých vitamínů (A, B1, B2, B5 a B9) a minerálů (především Obrazekzinek, železo, hořčík, vápník a draslík) také nenasycené mastné kyseliny a flavonoidy. Ty mimo jiné optimalizují cirkulaci krve v pokožce hlavy a okolí vlasových váčků. Nenasycené mastné kyseliny regulují množství kožního mazu, vitamíny a minerály se pak starají o celkové zdraví vlasů a pokožky. Přípravek BIOXSINE je k dostání ve formě šampónu a vlasového séra.
 
Účinnost BIOXSINU byla ověřována klinickými a dermatologickými testy německé společnosti Dermatest zabývající se nezávislým výzkumem léčivých prostředků. Výsledky výzkumu ukázaly, že po dvou měsících užívání přípravku došlo u 90% případů k zastavení vypadávání vlasů. U 80% případů pak při souběžném používání šampónu a vlasového séra dokonce došlo k nárůstu počtu vlasů. Zakročte proti androgenní alopecii včas a zabraňte jí, aby vás připravila o vlasovou pokrývku!
 
 
 
Závěrem několik tipů:
Zdravý životní styl prospívá i vlasům
 
- do jídelníčku zařaďte dostatek přírodních potravin, dodržujte vyváženou stravu
- sportujte a aktivně se hýbejte
- omezte alkohol, cukry, kávu a tučnou stravu
- zajistěte svému organismu přísun mastných kyselin (nalézají se v meruňkách, pšeničných klíčcích a lněných semínkách).
 
Mechanické, fyzické a chemické působení vlasy také poškozuje
- před vysoušením vlasů fénem používejte prostředek na jejich ochranu – účinek teplého vzduchu nebude vůči vlasům tak agresivní, sníží se i jejich lámavost
- nekartáčujte vlhké vlasy
- vyvarujte se častému odbarvování vlasů
- k barvení si nevybírejte odstín příliš odlišný od přirozené barvy vašich vlasů 
- poškozené vlasy neodbarvujte vůbec
- také nadměrné užívání sponek a jiných vlasových doplňků může poškodit kvalitu vlasů.
 
Kdy k odborníkovi

- vypadávající vlasy nemusí být nutně známkou nemoci. Při výskytu dalších příznaků, jako je úbytek váhy, potíže s dýcháním, zvracení, bolesti, horečka, kožní potíže aj., však vyhledejte odborného lékaře

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 


Používáme technologii cookies ke zkvalitnění poskytování našich služeb. Procházením stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací můžete najít na této stránce.×