Jdi na obsah Jdi na menu
 


Italské delikatesy pro všechny!

12. 5. 2016

S celiakií již nemusíte žít jako asketa. V současné době – zároveň se stále se zvyšujícím počtem celiaků a lidí dodržujících zdravější životní styl – vzrůstá počet speciálně vyráběných bezlepkových potravin i počet obchodů (včetně těch internetových), ve kterých je možné tyto potraviny koupit. Ne všechny ale chutnají tak dobře jako ty lepkové. Na trhu je nyní k dostání prémiová italská značka Nutrifree, která uspokojí všechny náročné gurmány, i přes jejich potravinovou intoleranci.

Dnešní medicína má léky na nejrůznější druhy nemocí, ale lék na celiakii ještě nalezen nebyl. Bezlepková dieta je tak jediná cesta. Diagnóza této nemoci s sebou přináší celou řadu omezení. Z počátku není vůbec jednoduché přejít k „čisté“ bezlepkové dietě. Jisté pochybnosti o zvládnutí diety měl na začátku každý, ale nakonec ji většina dokázala úspěšně zvládnout.

Kromě klasické formy celiakie, která postihuje asi jen desetinu pacientů, jsou i další formy s odlišným průběhem. Citlivost na lepek v podobě příznaků celiakie bez poškozování střev u sebe pozoruje čím dál více lidí, aniž by jim byla celiakie diagnostikována, což vede k rozvoji nového trendu: bezlepkové stravy (nikoliv diety, o které mluvíme v případě nemocných). Své zastánce má bezlepková strava mezi známými osobnostmi. Mezi českými osobnostmi můžeme jmenovat např. moderátorku a herečku Kláru Doležalovou.

 

Jak začít s bezlepkovou dietou?

Bezlepkovou dietu nemusíte chápat jako nutné zlo, ale třeba jako pozitivní změnu životního stylu. Bezlepková strava/dieta je zkouškou silné vůle. V dnešní době ji volí nejen nemocní lidé, ale i lidé, kteří chtějí žít zdravějším životním stylem a upravit si jídelníček. V první řadě je třeba si uvědomit, že jde především o vaše zdraví. Ani organismus zdravého člověka lepek vůbec nepotřebuje.  Lepek je požehnáním pouze pro pekaře, protože zkvalitňuje vlastnosti těsta.

Dál jezte svá oblíbená jídla! Bojíte se, že přijdete o většinu svých oblíbených a hlavně častých potravin jako je pečivo nebo třeba pizza? Výrobci potravin na celiaky již pamatují a snaží se vyrábět své produkty i v bezlepkové variantě a to při zachování stejné chuti.

Lepší a spolehlivější jsou potraviny od výrobců, kde jakákoliv kontaminace lepkem či jinými alergeny nehrozí, jelikož výroba v provozu je výhradně bezlepková.

A kde hledat lepší pečivo, směsi na těsta či hotové korpusy na pizzy než u Italů? Italský výhradně bezlepkový producent potravin Nutrifree přináší na trh s bezlepkovými potravinami mnoho novinek a širokou nabídku pečiva, pekařských výrobků, muk, těstovin, cereálií, sušenek a dalších specialit. Produkty Nutrifree jsou bez lepku, bez laktózy, bez pšeničného škrobu, vajec, sóji a 90% sortimentu také bez palmového oleje. Všechny výrobky obsahují extra panenský olivový olej.

Namátkou můžeme jmenovat pár nejběžnějších potravin, bez kterých se těžko obejdeme. Ovšem ve zdravější podobě bez alergenů:

 

10.jpg   11.jpg   12.jpg
80,- Kč                                61,- Kč                             116,- Kč

13.jpg   14.jpg
118,- Kč                             70,- Kč

 

Požádejte rodinu o spolupráci a zamezte tak dvojímu vaření. Příkladem je zahušťování omáček či polévek pouze bezlepkovou moukou. Vašim blízkým takováto nepatrná změna velmi prospěje.

Pozorně čtěte etikety. Dávejte přednost balenému zboží, kde musí být vždy uvedeno přesné složení. Zdroje lepku se přidávají do potravin jako separační a zahušťovací prostředek. Bezlepkové výrobky naleznete označené speciálním symbolem přeškrtnutého klásku.

Nutrifree nabízí i nejrůznější varianty výborného bezlepkového pečiva. Konečně si můžete dopřát celý bezlepkový hamburger či pizzu:

 

15.jpg  16.jpg
60,- Kč                                                   52,- Kč

17.jpg   18.jpg
56,- Kč                                       111,- Kč

 

O Nutrifree
Nutrifree je odborník na potravinové intolerance, jejich produkty neobsahují lepek, laktózu ani pšeničný škrob, vejce anebo sóju. Značka představuje koncept “bez lepku chutně” a už více než 10 let nabízí stravovací model pro celiaky, ve kterém je nepřítomnost lepku samozřejmostí. Nabízený sortiment neustále rozvíjí s důrazem na rovnováhu zdraví a chuti.

Mezi škálu produktů Nutrifree patří čerstvý chléb, mouky, těstoviny, cereálie, zákusky, snacky a další pochutiny a také bio produkty.

Bez alergenů jak jen to jde!
Potraviny by měly být nejen bezlepkové, ale také zdravé.
Proto jsou výrobky Nutrifree vytvořeny z vysoce kvalitních surovin, jsou zcela bez konzervantů, hydrogenovaných tuků, umělých barviv a chemických aromat a jsou vyrobeny bez geneticky modifikovaných surovin. Výhradním distributorem Nutrifree je pro Českou republiku a Slovensko firma Tenesito s.r.o.

 Více informací na www.nutrifree.cz

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 


Používáme technologii cookies ke zkvalitnění poskytování našich služeb. Procházením stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací můžete najít na této stránce.×