Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co možná nevíte o péči o své zuby

18. 12. 2009

ObrazekKaždý dnes už ví, že zuby se čistí 2x denně, nejlépe pak po každém jídle a to alespoň 3 až 5min. Ne každý však ví, že ráno je lépe si zuby čistit před snídaní - a proč? Během jídla a pití totiž na zuby působí kyselé potraviny (například džus, citron, Cola-Cola aj.), které zuby „naleptají“ jako kyselina a naše dobře míněná snaha zuby pak vyčistit skončí často jejich narušením a poškozením.


V tomto případě nám nepomůže ani ten nejměkčí kartáček (jak jistě víte, zuby se čistí měkkým zubním kartáčkem, malými vibračními nebo stíravými pohyby). Pokud si tedy zuby dokonale vyčistíme před snídaní a po snídani použijeme ústní vodu, uděláme pro svůj zářivý úsměv mnohem více, než pečlivé čištění po jídle.

 

Ne každý ví, že když si dokonale vyčistíme zuby večer před spaním (samozřejmě to znamená čištění mezizubních prostorů zubní nití či mezizubním kartáčkem a na závěr měkkým zubním kartáčkem s kvalitní zubní pastou všechny zuby a plošky) a pak už nic nejíme ani nepijeme, teoreticky by nám stačilo v prevenci zubního kazu vyčistit si zuby opět až další den večer. Bakterie tvořící zubní kaz totiž zuby osídlí až za 24hod. Ale praxe je často jiná.... Kdo z nás má každý večer sílu si zuby na 100% vyčistit? V ústech máme také bakterie způsobující záněty dásní a parodontózu, a ty bohužel osídlí zuby mnohem dříve. Útěchou je pouze to, že tyto bakterie každý z nás v ústech nemá. A také je tu dnes výborný pomocník v boji proti nim a to ústní voda, která tyto bakterie hubí. Váš lékař Vám určitě rád poradí a doporučí ústní vodu přesně na Vaše problémy.

 

Jak vlastně používat zubní pastu? Když už si zakoupíte kvalitní zubní pastu (např. zubní pastu Clinomyn) a očekáváte slibovaný efekt na zubech (bělící efekt, snížení citlivosti zubů, odstranění pigmentů - Clinomyn Whitening, Sensitive, Smokers) nevyplachujte po čištění zubů pastu z úst! Za tak krátkou dobu ani ta nejkvalitnější pasta nestihne na zubech působit a požadovaný efekt se tak nemůže projevit. Po vyčištění zubů tedy přebytečnou pastu pouze vyplivněte a ústa již nevyplachujte, takto Vám na zubech totiž ulpí tenký film, který může dále pracovat. Ústní vodu použijte před čištěním nebo během dne.

 

Pokud chcete mít zářivý úsměv, rozhodně se neuchylujte k domácím „babičkovským radám“. Bělení zubů například pomocí jedlé sody či citrónu chrup naopak poškodí! Chcete-li mít zoubky bělejší, sáhněte po bělící pastě nebo vyhledejte služby odborníka.

ObrazekCLINOMYN Whitening je speciální vícesložková bělící pasta s obsahem 3 stupňů účinných látek: standardní čistící složky, která je podobná jako u jiných zubních past, expandující složky (Polynam), která zajistí hloubkové čištění zubní skloviny, a konečně unikátní leštící složky, která dokonale vyhladí povrch zubů, které pak vypadají zdravější, krásnější a čistější. Při jejím používání budete mít srovnatelný pocit, jako po profesionálním čištění zubů u zubaře, a to za zlomek ceny a bez nepříjemného zvýšení citlivosti zubů.

(MOC 69,90 - 74,90 Kč)

 

ObrazekCLINOMYN Sensitive je určená těm, kteří mají problémy s citlivými zuby a nechtějí se vzdát zářivě bílého úsměvu. Obsah unikátní hloubkově čistící složky Polynam zaručí dokonalé odstranění skvrn. Díky minimálnímu obsahu abrazivních částic je pasta maximálně šetrná k zubní sklovině a dásním. Je to jediná kuřácká pasta na trhu, která splňuje přísné parametry pro řadu Sensitive. (MOC 74,90 – 79,90 Kč)

 

ObrazekCLINOMYN Smokers je zubní pasta speciálně vyvinutá nejen pro kuřáky. Je zaměřená na hloubkové čištění a odstraňování skvrn od nikotinu, kávy, červeného vína a jiných nežádoucích barviv. Unikátní je zejména svou hloubkově čistící složkou Polynam. (MOC 64,90 – 69,90 Kč)

 

Bakterie v ústech si naštěstí neumí poradit s většinou umělých sladidel. Takže když už se musíte po čištění zubů něčeho napít nebo něco sníst, volte nápoje a potraviny s umělými sladidly. Neplatí ani „jablko zuby vyčistí“ ani“ „med není cukr“! Cukr v nich obsažený bakterie umí zpracovávat a tím začíná proces kazivosti. Lépe je po jídle zuby vyčistit nebo použít žvýkačku. Žvýkačky také obsahují umělá sladidla a navíc po jídle zvýší produkci slin, takže jsou zuby přirozeně omývány a „čištěny“.

Kdo z nás má doma malé dítě a je rodič nebo prarodič, měl by vědět, že je zakázáno dětem olizovat lžičky, dudlíky, dávat své prsty do úst či je líbat na ústa. Proč? Každé dítě se rodí s ústy bez bakterií. Teprve postupem času jsou bakteriemi osídlovány. A to zcela odlišnými, než máme my dospělí. Když tyto zásady nedodržíme, předáme dítěti „své“ bakterie mnohem dříve, než by je mělo mít. A co udělají v dětské pusince bakterie způsobující zubní kaz nebo parodontózu si jistě umíte představit...

 

Tyto informace byly zpracovány ve spolupráci s odborným poradcem, MUDr. Danielou Váchovou, specialistkou na estetickou stomatologii a pedostomatologii.

 

 

ObrazekMUDr. Daniela Váchová 

Vystudovala VŠ v oboru stomatologie na 1. lékařské fakultě UK v Praze. Od této chvíle pracuje v privátní praxi v Praze, kde se zaměřuje na estetickou stomatologii a pedostomatologii (dětská stomatologie).

Za tímto účelem absolvovala řadu školení a kurzů zabývajících se moderními metodami ošetření chrupu. V dětské stomatologii: ozonová terapie, fluoridace, pečetění, barevné výplně.

V estetické stomatologii: bělení zubů, estetické úpravy tvaru a barvy zubů, tzv.“neviditelné“ výplně, bezkovové keramické náhrady.

Dále absolvovala praktický i teoretický kurz jedné z nejlepších metod zhotovení bílé výplně nazvanou Vaniniho technika.

 

www.clinomyn.cz

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 


Používáme technologii cookies ke zkvalitnění poskytování našich služeb. Procházením stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací můžete najít na této stránce.×