Jdi na obsah Jdi na menu
 


BLECHA PSÍ NA ČLOVĚKA NEJDE? NESMYSL! A CO POTOM KLÍŠTĚ…

fypryst_rodina.jpg

Klíšťata se chystají k útoku, může za to teplá zima. Sezóna klíšťat začíná většinou v březnu či dubnu. Je-li teplá zima, můžete u svých zvířecích miláčků narazit na nepříjemné spolubydlící – klíšťata – už mnohem dříve. Jak si s nimi poradit, aby nenakazili i nás? Vyzkoušejte nejmodernější metodu, kterou je Fypryst Spot-on pipeta k vnější ochraně proti parazitům (klíšťata, blechy a všenky).

Věděli jste, že domácí mazlíčci můžou být napadeni více jak 10 druhy klíšťat a blecha může přežívat na psovi či kočce až 140 dní? Tito paraziti mají vliv i na zdraví člověka, protože přenášejí nejrůznější onemocnění, mezi které nejčastěji patří klíšťová encefalitida, lymeská borelióza, anaplazmóza, babezióza a jiné nepříjemné choroby.

 

CO JE TO VLASTNĚ FYPRYST SPOT-ON PIPETA?

Chránit své psy a kočky můžete několika způsoby. Například spreji, šampóny, tablety, obojky nebo právě spot-on pipetou. Mezi majiteli zvířat jde o jeden z nejoblíbenějších způsobů ochrany. Díky pipetě, která obsahuje účinnou látku fipronilum, stačí sejmout víčko, jeho druhou stranou proděravět plombu a kápnout do jediného místa a to na kůži mezi lopatkami zvířete. Tato jednoduchá aplikace pak zaručí až 2 měsíce ochrany před parazity. Účinná látka se přes mazové žlázky chlupových folikulů (kořínků) dostává po celém těle a neustále se uvolňuje na kůži a srst, čímž je zaručeno dlouhodobé působení.

 

NENÍ ZVÍŘE, JAKO ZVÍŘE

fypryst-krabicka.jpgFypryst kapky se dělí do dvou skupin. Pro kočky a pro psy. Psí skupina se pak dělí do dalších 4 skupin a to podle hmotnosti jedince, kdy každé skupině odpovídá pipeta o různém objemu účinné látky.

Jestliže klíště může napadnout zvíře, ale i nás pouze v „sezóně“, blecha si tuto výsadu nebere k srdci a můžeme s ní bojovat po celý rok. A že blecha psí na člověka nejde? Ale jde a náramně jim chutnáme. I v tomto případě pomůže Fypryst Spot-on pipeta.

Dospělé blechy, které můžeme pozorovat na zvířeti, tvoří pouhých 5% všech blech, které zvíře zamořily. Zbylých 95% je ve formě vajíček a larev v okolí zvířete, roztroušených po celém prostoru obývaném zvířetem a ve všech místech, kde se kočky a psi zdržují. (koberec, pelíšky, postele, pohovky, oblečení apod.). Lepší investovat pár korun do pravidelné prevence po celý rok, než pak nákladně a někdy i skoro celý rok bojovat s nevítanými hosty.

Výrobky Fypryst lze zakoupit v ordinaci veterinárního lékaře, v lékárnách nebo v obchodech s chovatelskými potřebami. Běžná cena Fypryst pipety Spot on pro kočky je od 119 Kč, pro psa od 129 Kč.

Bližší informace o celé řadě ochranných přípravků značky Fypryst naleznete na www.fypryst.cz.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 


Používáme technologii cookies ke zkvalitnění poskytování našich služeb. Procházením stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací můžete najít na této stránce.×