Jdi na obsah Jdi na menu
 


Řešení vaginální suchosti pro každou ženu? Zvlhčující krém bez hormonů

1.jpg

S problémem suché poševní sliznice se během života setká prakticky každá žena. Nejčastěji trápí ženy v menopauze, kojící maminky, ale třeba i diabetičky a onkologické pacientky. Pokud vaginální suchostí trpíte a přesto ji máte v kolonce tabuizovaných témat, měla byste svůj přístup změnit. V lékárnách jsou totiž k dostání přípravky, které vám mohou ulevit od nepříjemných doprovodných potíží, jakými jsou svědění, pálení i bolest. Například Vagisan Zvlhčující krém, který navíc neobsahuje hormony a je tak ideální volbou pro každou ženu.

Chronická vaginální suchost je důsledkem dlouhodobého poklesu přirozené vlhkosti ve vagině. Nejčastějším důvodem je úbytek hladiny estrogenů, který vede ke ztenčení vaginální výstelky, jež se tak stává méně elastickou a křehčí. Chronická vaginální suchost trápí zejména ženy v menopauze, kojící maminky, diabetičky, onkologické pacientky, ale i ženy při léčbě některými druhy léčiv, například antihistaminiky či antidepresivy. K typickým projevům patří svědění a pálení v oblasti vaginy, prasklinky a také bolest při sezení, nošení kalhotek či pohlavním styku. Jinou kapitolou je občasná vaginální suchost při sexu, pokud není žena dostatečně vzrušená.

 

Co se děje v menopauze

Podle odborníků je vaginální suchost nejběžnější u žen v přechodu, respektive po 45. roce věku, kdy se s ní podle odhadů potýká každá druhá žena. V tomto období totiž vaječníky přestávají uvolňovat hormon estrogen, který má zcela zásadní vliv na produkci poševního sekretu. Takové vysychání poševní sliznice lze zmírnit používáním hormonálních krémů či nasazením hormonální substituční terapie, to ale u řady žen není ze zdravotních důvodů možné, jiné ženy zase hormony užívat nechtějí. Pro zmírnění obtíží jsou první volbou vaginální nehormonální zvlhčovače. K těm nejmodernějším patří Vagisan Zvlhčující krém s klinicky osvědčenou účinností při vaginální suchosti různého původu.

 

Suchost po porodu, ale i při nemoci

Rovněž období po porodu, při kojení, bývá charakteristické hormonální nerovnováhou, v důsledku které mívají čerstvé maminky sušší poševní sliznici než obvykle. Mimo jiné pro ně bývá obtížné dostatečně se uvolnit při pohlavním styku, v těch horších případech se mu začnou vyhýbat. Mnohé maminky si tak kvůli úlevě od potíží zvykly používat různé vaginální zvlhčovače – lubrikanty a gely. Klinicky osvědčený nehormonální krém Vagisan je vhodný i pro ženy podstupující léčbu, při níž se poševní suchost také objevuje. Ať už jde o pacientky po chemoterapii a ozařování, po chirurgickém gynekologickém zákroku, o diabetičky nebo o ženy užívající léky kvůli alergii či depresi. 

 

Gely versus krémy

Užívání nehormonálních přípravků pro poševní zvlhčení doporučují ženám v jejich náročných životních obdobích běžně i lékaři. Dát ale přednost gelu nebo krému? Shrňte si fakta a pak se rozhodněte. Počítejte s tím, že většina gelových přípravků je založena na vodní bázi. To znamená, že sice přinášejí okamžité zchlazení, mnohým ženám však u těchto preparátů chybí promašťující a ošetřující složka. Oproti tomu nehormonální krém Vagisan zajistí jak okamžitou úlevu, tak díky pečujícím lipidům (tukům) i dlouhodobé ošetření, zvláčnění a vyživení poševní sliznice.

 

Vagisan nyní ve dvou aplikačních variantách!

Vagisan Zvlhčující krém s aplikátorem je nehormonální přípravek pro ženy trpící vaginální suchostí různého původu. Dodává pokožce pochvy i vnějších intimních partií vlhkost a výživné lipidy (tuky). Citlivou poševní sliznici příjemně zvláčňuje a již po prvním použití ulevuje od nepříjemného svědění, pálení i bolesti. Vhodný pro ženy v menopauze, těhotné ženy i kojící maminky, diabetičky, onkologické i jiné pacientky. Krém s klinicky osvědčenou účinností, bez parfemace, lze používat dlouhodobě. K dostání v lékárnách, doporučená cena je 350 Kč.  Více na www.vagisan.cz  

Vagisan Zvlhčující krém Kombi je nehormonální přípravek pro okamžitou úlevu od nepříjemného svědění, pálení i bolesti při vaginální suchosti různého původu. Jemně rozpustné Cremolum ve vaginálních čípcích snižuje suchost v pochvě a menší balení krému zvlhčuje a s pomocí lipidů (tuků) ošetřuje a vyživuje vnější intimní partie. Kombinovaný přípravek je ideální jako prevence podráždění a zánětů pochvy a vnějších intimních partií. Vhodný pro ženy v menopauze, těhotné ženy i kojící maminky, diabetičky, onkologické i jiné pacientky. Přípravek s klinicky osvědčenou účinností, bez parfemace, lze používat dlouhodobě. K dostání v lékárnách, doporučená cena je 300 Kč.  Více na www.vagisan.cz  

O značce
Nehormonální vaginální přípravek Vagisan vyrábí německá společnost Dr. August Wolff GmbH &Co.KG. V České republice má výhradní zastoupení značky Vagisan renomovaná společnost Medac, spol s r.o. Do jejího portfolia patří také vysoce kvalitní vlasová péče Plantur a Alpecin či osvědčená léčivá kosmetika Linola.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

BEST software for captcha breaking!

(Mashaovess, 12. 12. 2017 19:20)

This message is posted here using XRumer + XEvil 4.0

XEvil 4.0 is a revolutionary application that can solve almost any anti-botnet captcha.
Captcha Recognition Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, BING, Hotmail, Yahoo,
Yandex, VKontakte, Captcha Com - and over 8.4 million other types!

You read this - it means it works! ;)
Details on the official website of XEvil.Net, there is a free demo version.

Check YouTube video "XEvil ReCaptcha2"

 

 

 


Používáme technologii cookies ke zkvalitnění poskytování našich služeb. Procházením stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací můžete najít na této stránce.×