Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obří Scrabble baví návštěvníky Městské knihovny na Lužinách

23. 10. 2014

deti-hraji-scrabble-v-knihovne-na-luzinach.jpg

Nevšední interiér nedávno zrenovované pobočky Městské knihovny v Praze na Lužinách zaujme příchozí hned na první pohled. Knihovna, která se čtenářům po dvouleté rekonstrukci poprvé otevřela 6. října 2014, se nachází ve 3. podlaží Obchodního centra Lužiny, jen pár kroků od stanice metra, a kromě půjčování knih a audioknih, nabídky denního tisku, časopisů, map a internetového připojení láká návštěvníky na kultovní hru Scrabble, která jim je k dispozici v podobě obří hrací desky.
 
Záměrem Městské knihovny bylo vytvořit atraktivní prostor, kdy se z knihovny stává místo, kde kromě půjčování knih může návštěvník zažít ledacos jiného. Právě oblíbený Scrabble v „nadživotní velikosti“ interiér knihovny zajímavě oživil a první návštěvníky hned nalákal k okamžitému vyzkoušení. „Scrabble v "podlahové verzi" je společenský, dává místu charakter a s knihami jej pojí podobná myšlenka – v obou případech se jedná o slovo v mnoha tvarech a kontextech.“ říká o ozvláštnění interiéru knihovny autor návrhu, architekt Tomáš Hořava.
 

obri-scrabble-bavi-navstevniky-knihovny.jpg

 
Jako první si zvětšenou verzi Scrabblu v Městské knihovně na Lužinách zahrály děti z blízké základní školy. Pobíhaly nadšeně po hrací desce a vymýšlely, jak nejlépe umístit velké hrací kameny a sestavit tak slovo s největší bodovou hodnotou.
 
Scrabble patří k celosvětově nejoblíbenějším deskovým hrám a letos slaví už 66 let od svého vzniku. Jeho obří podoba v knihovně na Lužinách slibuje kromě zábavného procvičení slovní zásoby také notnou dávku legrace a pohybu.
 
 
 
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 


Používáme technologii cookies ke zkvalitnění poskytování našich služeb. Procházením stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací můžete najít na této stránce.×