Jdi na obsah Jdi na menu
 


Neuvěřitelná kniha o stejně neuvěřitelném Rudovi z Ostravy

3. 11. 2011

Ruda z Ostravy je oblíbeným moderátorem a  bavičem různých společenských akcí. Kniha Ruda z Ostravy – BESCELER !!! popisuje životní příběh této fiktivní postavy, alter ega herce a hudebníka Michala Kovalčíka. Psána je „ostravštinou“ a pobaví každého čtenáře. Účast na plánovaných křtech knihy potvrdila například Věra Špinarová nebo Diana Kobzanová.

 
Kniha vychází v Nakladatelství Fragment 2. listopadu 2011. V souvislosti s tím jsou naplánovány autogramiády a křty po celé České republice. První autogramiáda a křest se uskuteční 11. listopadu v 18 hodin v Ostravě v OC Futurum. Kmotry knihy zde budou Věra Špinarová a speciální host Bruno Ligocki. Celou akcí návštěvníky provedou herci a moderátoři Vladimír Polák a Jiří Sedláček.
 
Druhá autogramiáda a křest se uskuteční v Praze 15. listopadu v 17:30 hodin v pražském Luxoru, kde knihu pokřtí moderátorská kolegyně Rudy z Ostravy Diana Kobzanová z Frekvence 1 a Bruno Ligocki. Akcí provede moderátorka Hanka Koutná.
 
Další autogramiády a křty jsou plánovány 24. listopadu od 16 hodin v Brně v Knihkupectví Dobrovský, Joštova a 30. listopadu v Plzni od 16 hodin v bux.cz v NC Plaza.
 
O Rudovi z Ostravy
V roce 2005 vzniká pro pořad kabelové televize HBO „Na stojáka“ postava burana, horníka z ostravských dolů Rudy z Ostravy a zapisuje se do povědomí svým prvním songem Nuda a skečem 7 posledních vět před smrtí.
 
Do povědomí široké veřejnosti se dostal až v roce 2008 díky pořadu X-Factor (TV Nova), kde předvedl legendární vzdušné bubínky a pecku Ach synku, synku. S pomocí Noisebrothers vytvořil hudební klip Markéta – parodii na píseň Falling Slowly, která se stala v roce 2008 hitem českého internetu a na portálu stream.cz vytvořila první milion kliknutí.
 
S Martinou Pártlovou a s pomocí Janka Rubeše a United labels, SE, vytvořil zase klip OSTRAVA !!!, který paroduje píseň Empire State of Mind od Jay-ZhoAliciy Keys. Tento videoklip se stal během dvou týdnů s 1 750 000 zhlédnutími nejsledovanějším videoklipem všech dob českého internetu.
 
V lednu 2008 společně s Milošem Knorem zakládají agenturu Komici s.r.o., která se zaměřuje na stand-up vystoupení.
 
Mezi jeho další úspěšné počiny patří například: Fajna mama, Hej syn. prezident, Hepy Kurde, Tata zvrací (Ruda a Yetty), 7 nekonečných vět před spaním, 7 duvodů čemu je pivo lepší než baba a další.
 
Na políčko „To se mi líbí“  sociální sítě  Facebook již kliklo u Rudy z Ostravy přes 145 000 uživatelů.
 
V současné době Ruda baví denně posluchače od 12 do 14 hodin na Frekvenci 1.
 
ruda-z-ostravy_besceler_202361-01.jpgAnotace:
 
Zduř děcka, když sem zjistil, že už aji bezvyznamne zpěvačky, uklizečky nebo kuchařky maji knihy svojich (kratkých) paměti, tuž mě to dožralo! Bo sem, kurde, též celebryta! No ni? Držite v rukach moju knihu, kera je neopakovatelna, bo je prvni na světě kompletně v hadečku a navíc aji ve 3D. Kromě šiřky a vyšky ma teš nevidanu hloubku, ačkoli, a to tu přiznavam otevřeně, vyznačuje se do jiste miry aji plytkosti zapisu.  
Neuvěřitelná kniha o stejně neuvěřitelném Rudovi z Ostravy je určená pro každého cypa promiňte čtenáře.
 
140x180 mm, váz., 208 str., 199 Kč
 
O nakladatelství Fragment
Nakladatelství Fragment vzniklo v roce 1991 pod názvem Jan Eisler – Fragment a od května 2007 funguje jako Nakladatelství FRAGMENT, s.r.o. V současnosti patří k deseti největším nakladatelům v České republice v počtu vydaných titulů s ročním obratem přesahujícím 120 mil. Kč. Od svého vzniku vydalo více než 2 000 různých publikací, jejichž prodej přesáhl 19 mil. kusů výtisků. V roce 2010 Nakladatelství Fragment vydalo 221 knižních novinek a podobně tomu bude i v letošním roce. Nakladatelství Fragment se daří s úspěchem pronikat i na zahraniční trhy. Do konce roku 2010 bylo uskutečněno celkem 400 prodejů původních projektů do zahraničí. V roce 2005 byla založena pobočka Vydavateľstvo Fragment, s.r.o., se sídlem v Bratislavě. V roce 2010 představil stále rostoucí slovenský Fragment 139 knižních novinek.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 


Používáme technologii cookies ke zkvalitnění poskytování našich služeb. Procházením stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací můžete najít na této stránce.×