Jdi na obsah Jdi na menu
 


Moderní otcové jsou hraví a dospívají až s příchodem dětí, říká psycholožka

Česká rodina se mění a spolu s ní obzvlášť role a vliv otce. V posledních letech vzrůstá zájem mužů podílet se aktivně na výchově dětí. Generaci pasivnějších otců střídají muži, kteří mají o starání se o děti upřímný zájem a jsou ochotni jim věnovat energii a čas. Ten s nimi tráví nejen starostlivou péčí, ale také hraním. Z nedávných zahraničních výzkumů vyplynulo, že současní otcové vybírají svým dětem takové hračky, které jim připomínají jejich vlastní dětství nebo takové, které jim pomohou při hrách navázat silnější pouto s potomkem díky tomu, že společně něco vytváří. Psychologové pak potvrzují, že novodobá generace otců je hravější než ty předchozí.

Muži – otcové mají ve výchově dětí svou osobitou a nezastupitelnou roli. Nastupující trend v moderním rodičovství, kterým je posílení vlivu otce na výchovu svého potomka, tuto roli ještě upevňuje a představuje nový směr ve vývoji novodobé rodiny. Aktivní otcovství rozvíjí vztah muže s dítětem a rozšiřuje možnosti pro profesní seberealizaci ženy. Z nedávno publikovaných výzkumů Ligy otevřených mužů, která je iniciativou dlouhodobě se zabývající kvalitou života mužů a rolí otců v rodině, také vyplývá, že čeští muži se stále více zajímají o aktivní otcovství a sami chtějí na rodičovskou dovolenou, chtějí být bezprostředně po narození dítěte se svojí partnerkou a dítětem doma.

„Moderní muž je citlivý a hravý. Oprostil se o rozdělení rolí na mužské a ženské a s hrdostí nosí své ratolesti v šátku, chodí s nimi na kroužky, bere si je občas sám na víkendové výpravy, aby si maminky odpočinuly. Dnešní otcové často dospívají až s příchodem dětí. Když odmyslíme negativa, kladná stránka je, že dnešní doba podporuje společné vyžití dětí s tatínky, tedy společné řádění, smích a dobrodružství. Ty jsou jedněmi z faktorů šťastného dětství a pevného vztahu k rodičům.  Proto logicky otcové častěji volí hračky, které jim připomínají jejich vlastní dětství nebo hračky, které odrážejí jejich současné koníčky, dětské sportovní vybavení, modely reálných objektů, oblasti zájmu.“ říká psycholožka a terapeutka Mgr. Eliška Bachová.

Na trhu ale není zas tak velké množství hraček, které by dokázaly uspokojit jak dítě, tak rodiče. Jedním z příkladů, kdy se podařilo výrobcům propojit světy dospělých a dětí, je nová generace autodrah Hot Wheels. Na jízdních i závodních drahách překonávají malí závodníci řadu dobrodružných překážek, tatínci pak rádi pomůžou s konstrukcí takové dráhy a stanou se tak doslova architekty dětské fantazie.

 

moderni-otcove-si-casteji-hraji-s-h.jpg

 

„Je dobré, že dnes existují takové hračky, které se zaměřují na zábavu obou, otce i dětí, je vždy hezčí dělat něco S dětmi než KVŮLI nim.“ dodává Mgr. Eliška Bachová.

 

O společnosti:
Společnost Mattel je jedním z lídrů na světovém trhu s hračkami. Portfolio jejích nejprodávanějších značek zahrnuje řady Barbie, American Girl, Monster High, Ever After High, Thomas & Friends, Hot Wheels, Scrabble a Fisher Price. V roce 2013 byla společnost jmenována Ethisphere Magazine jednou z nejetičtějších firem světa. Od roku 2014 se Mattel zařadil na páté místo v žebříčku 100 Best Corporate Citizens, hodnotícím míru firemní odpovědnosti.  Společnost Mattel zaměstnává téměř 30.000 lidí ve více než 40 zemích světa a její výrobky se prodávají ve více než 150 státech.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 


Používáme technologii cookies ke zkvalitnění poskytování našich služeb. Procházením stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací můžete najít na této stránce.×