Jdi na obsah Jdi na menu
 


ECOVER – cesta k perfektně čisté domácnosti

17. 10. 2013

nepojmenovany-2.jpg

Ecover – výjimečná řada ekologických čistících produktů na českém trhu
Belgie dala světu mnoho skvělých věcí - nejlahodnější pralinky, pivo Chimay nebo cyklistickou legendu Eddyho Merckxe. Kromě vášně pro čokoládu či cyklistiku jsou Belgičané známí i silným ekologickým smýšlením. Není proto náhoda, že největší světový výrobce ekologických pracích a čisticích prostředků pochází právě odtud.
Ecover je moderní značka, která umožňuje mít čistou domácnost bez škodlivých chemikálií, jež zároveň chrání životní prostředí. A to od výrobních procesů, přes složení produktů, až po vlastnosti obalů. Výroba produktů Ecover, jejichž používání přispívá ke snížení znečištění životního prostředí, vodních toků a zvyšuje bezpečnost domova, podléhá těm nejpřísnějším kritériím. Produkty jsou vyráběné z rychle a 100 % biologicky odbouratelných látek a samotná výroba probíhá také ekologicky - za využití ekologických výrobních procesů, zelené energie a v továrně se „zelenou“ střechou. Obaly produktů Ecover jsou z obnovitelných materiálů, nejčastěji z cukrové třtiny, která je 100% recyklovatelná.
nepojmenovany-1.jpgSložení výrobků Ecover je jedinečné. Produkty Ecover jsou vyrobené na rostlinné či minerální bázi BEZ škodlivých chemikálií. Výběr použitých látek také podléhá nejpřísnějším kritériím. Nejdůležitější z nich je rychlý a 100 % biologický rozpad použitých látek, jejich obnovitelnost a také míra toxicity pro vodní zdroje. Většina čisticích prostředků po použití v domácnosti končí totiž právě ve vodě. Všechny složky produktů Ecover se rozpadají rychle a beze zbytku. Jejich negativní dopad na životní prostředí je tak minimální.
Díky používání látek na rostlinné bázi s čistícími vlastnostmi, jsou produkty Ecover velmi účinné a zároveň šetrné k čištěným povrchům, ale i k citlivé pokožce. Těmito látkami jsou například soda bikarbona, kyselina citrónová, výtažky z bylin, škrobu, dřevěných vláken, semena řepky olejky a palmový či kokosový olej. Díky nim mají výrobky Ecover mimořádné čisticí vlastnosti, které směle konkurují přípravkům na chemickém základě. Zároveň jsou cenově dostupné!
Zkuste i Vy udělat něco pozitivního pro životní prostředí a zároveň chránit bezpečí a zdraví Vaší rodiny. Vyzkoušejte produkty Ecover a přesvědčte se, že čistí, leští, perou a změkčují opravdu skvěle. A skutečně jsou EKOLOGICKÉ!
Produkty Ecover můžete koupit v síti prodejen DM Drogerie, řetězci Globus a v e-shopu www.eko-naturshop.sk.
 
Společnost Ecover (www.ecover.com) byla založena v Belgii v roce 1979 skupinou vysoce motivovaných nadšenců, kteří se věnovali ochraně životního prostředí. Předtím byla slova jako “udržitelný” či “ekologický” jen běžnými výrazy. Oni však získali dostatečné důkazy o tom, že fosfáty – často používaná složka pracích prášků a prostředků do myček nádobí – znečišťují vodní toky. Pokládali to za tak důležitý problém, že vyvinuli bezfosfátové prací prostředky. Tyto produkty zaznamenaly obrovský úspěch a rychle si našly cestu do obchodů s přírodními potravinami po celé Evropě. V roce 2012 měl Ecover na svém kontě už 35 různých produktů, které distribuoval do 40 zemí.
Pro více informací navštivte www.eko-naturshop.sk nebo www.ecover.com.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 


Používáme technologii cookies ke zkvalitnění poskytování našich služeb. Procházením stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací můžete najít na této stránce.×