Jdi na obsah Jdi na menu
 


65letý pacient u plastického chirurga? V posledních letech nic výjimečného

Trend českých žen (i mužů) užívat si života a dobře vypadat i ve zralém věku se v posledních letech promítá i do estetické plastické chirurgie. Zatímco v roce 2006 si nechaly "vylepšit" určitou část těla pouze 4 % českých pacientek starší 51 let, v roce 2010 to už bylo 26% žen této věkové kategorie! Podle lékařů kliniky plastické chirurgie Perfect Clinic ovšem výrazně roste i počet pacientů v seniorském věku, tj. v 65 či dokonce v 70 letech! Obvykle přesně vědí, co chtějí. Zpravidla operaci obličeje a krku (facelift) nebo očních víček. 

 „Medicína jde dopředu, prodlužuje náš věk a díky celosvětovému trendu mladosti se snažíme po celý svůj život dobře a mladě vypadat a udržovat se v kondici,“ komentuje zájem starších pacientů o estetické úpravy těla vedoucí lékař Perfect Clinic Roman Kufa.   Jeho kolega, lékař Lukáš Frajer, dodává: „Zrovna nedávno jsem operoval víčka sedmašedesátiletému muži a kolega prováděl facelift u pacienta dokonce ve věku 78 let!“
Není to příliš riskantní, operovat pacienty v takto pokročilém věku? „Pacient byl v dobré formě, žil velmi aktivním způsobem života a toužil po vypnutí obličeje. Čili nebyl žádný důvod takového pacienta odmítnout,“ vysvětluje Roman Kufa.
Meziročně o 10 % více pacientů
Nárůst českých pacientů starších 51 let potvrdila studie serveru plastická-chirurgie.info. Z jejích výsledků také vyplývá, že roste celkový počet pacientů plastické chirurgie v České republice. Vedoucí lékař Kufa konkrétně uvádí, že meziroční nárůst v Perfect Clinic činí 10 % osob. Čísla pochopitelně souvisí s neustálým posouváním průměrného věku české populace, stejně jako s jejím zdravotním stavem. „Populace stárne, ale není nemocná,“ shrnuje Kufa. Důležitou roli pochopitelně hraje také finanční situace pacienta. „K nám chodí lidé, kteří jsou sociálně zajištění, mají své peníze vydělané například podnikáním a užívají si jich, anebo, a to se děje velmi často, jim operaci hradí děti,“ vysvětluje Kufa dostupnost plastických operací pro seniory. Podle Kufy vzrostl zájem o dárkové poukazy na plastickou chirurgii oproti minulým letům v průměru o 20%. 
3 tipy pacientek plastické chirurgie.
Lékaři Perfect Clinic rozeznávají z hlediska věku i charakteru operací tři skupiny pacientek. Ženy a dívky ve věku 18-35 let nejčastěji žádají zvětšení prsou, liposukci a operace nosu. Podle plastického chirurga Lukáše Frajera lze mladé pacientky ještě rozdělit na dvě specifické podskupiny. Jde jednak o mladé dívky, které od puberty touží po větších ňadrech a sotva dosáhnou plnoletosti, dělají vše pro uskutečnění svého snu. Na druhé straně se jedná o maminky ve věku 30+, které touží po návratu křivek těla před dětmi. Nejčastěji mají zájem o modelace prsou a operaci břicha – abdominoplastiku a mini-abdominoplastiku.
Druhou velkou skupinou jsou klientky ve věku 35 – 45 let, kam pochopitelně zasahují i maminky po porodu. Kromě modelací prsou a abdominoplastik se v této kategorii upřednostňuje operace víček, labiaplastika, přetrvává zájem o plastiku nosu a nově se mezi top zákroky objevuje miniinvazivní operace obličeje Silhouette. „Tenhle americký trend miniliftingů už proniká i k nám,“ říká Frajer z Perfect Clinic.
Jak již bylo řečeno, horní věková hranice skupiny pacientek 45 + se stále posouvá. Klientky si vybírají z širokého mixu plastických zákroků, které odpovídají roli a postavení člověka, životnímu stylu i naturelu v kombinaci s tělesnou kondicí. Převládá ovšem zájem o facelift a operaci víček. Naopak ubývá poptávka po operacích břicha a kvůli ztrátě elasticity kůže už nebývá většinou řeč ani o liposukcích. Pro starší pacienty a pacientky je typické, že více než mladí o operaci přemýšlí a vše zvažují. „Ovšem když už se rozhodnou, většinou je změna naprosto na místě a vede k maximální spokojenosti,“ uzavírá Kufa.
O Perfect Clinic
Klinika plastické a estetické chirurgie Perfect Clinic byla otevřena v Praze 5 přesně před dvěma lety, v lednu roku 2010. Skvělý tým plastických chirurgů pod vedením Romana Kufy a Zdeňka Prose zde provádí širokou škálu estetických i plastických operací včetně výkonu rekonstrukce prsů po ablaci. Klienti Perfect Clinic mohou očekávat nejmodernější vybavení, maximální komfort a bezpečí a také precizní a vysoce odborné výkony nejen lékařů, ale celého personálu. Součástí kliniky je dospávací intermediální pokoj s plným monitoringem základních životních funkcí a také další pokoje jsou vybaveny mobilní monitorovací technikou. Nechybí nepřetržitý dohled zdravotního personálu včetně pohotovostního lékaře, což u konkurence není vůbec běžné. Perfect Clinic zaměstnává vlastní tým anesteziologů. Loni v září otevřela tato klinika plastické chirurgie svou pobočku také v Liberci.

Více informací na www.perfectclinic.cz . Informace také na http://www.facebook.com/plastickaoperace

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 


Používáme technologii cookies ke zkvalitnění poskytování našich služeb. Procházením stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací můžete najít na této stránce.×