Jdi na obsah Jdi na menu
 


5 DŮVODŮ, PROČ CHRÁNIT DOMÁCÍ MAZLÍČKY PROTI PARAZITŮM

26. 3. 2015

fypryst_rodina.jpg

V přírodě může být až 30 % klíšťat nakažených boreliózou. Některé z nich si může donést domů z každodenní procházky i váš domácí mazlíček. Chraňte psy i kočky účinnými přípravky, jako je Fypryst. Chráníte tím zvíře, ale i všechny členy rodiny.

 

Věděli jste, že….

 

1. Důvod: klíště, které leze po psovi nebo kočce může lézt i po člověku a infikovat ho celou řadou nebezpečných chorob? Péčí o své zvíře chráníte sebe i svoji rodinu.

2. Důvod: včasným a pravidelným ošetřením zvířat zamezíte jejich napadení parazity a zamoření prostředí, kde se zvíře pohybuje (pelíšky, ale i postele páníčků, koberce apod.)

3. Důvod: klíšťata se probouzejí k „životu“ již od 4 °C, blechy a všenky můžou napadnout psa i kočku v průběhu celého roku.

4. Důvod: nechali jste se očkovat proti klíšťové encefalitidě, používáte repelenty, do lesa si berete dlouhý rukáv a kalhoty? Výborně! Domácí mazlíčci si ale k doktorovi nebo do zverimexu sami nedojdou…pomozte jim účinně bojovat s parazity. A to například výrobky Fypryst. K dostání jsou oblíbené pipety s velmi jednoduchou aplikací. Stačí vykapat obsah ampulky na kůži mezi lopatkami zvířete, které pak bude až 8 týdnů chráněno před parazity.

5. Důvod: Choroby přenášené klíšťaty jsou závažné a jejich léčba je obtížná a dlouhodobá. U zvířat i člověka mohou tyto choroby často způsobit stálé poškození zdraví nebo i smrt. Navíc proti borelióze neexistuje vakcína pro člověka.

 

„Minulý rok byl co v počtu napadení klíšťat a blech jeden z rekordních,“ říká veterinární lékař MVDr. Vladimír Jekl, PhD. míní, že letošní rok díky teplejší zimě na tom bude podobně.

I přes všechna opatření, které na ochranu svým mazlíčků a sebe uděláte, mějte na paměti, že nic není 100 %. Po styku s případnými parazity si vždy umyjte ruce mýdlem v teplé vodě. Infekcí se můžete nakazit i pouhým dotykem.

Výrobky Fypryst lze zakoupit v ordinaci veterinárního lékaře, v lékárnách nebo v obchodech s chovatelskými potřebami. Běžná cena Fypryst pipety Spot on pro kočky je již od 119 Kč, pro psa od 129 Kč.

 

fypryst-krabicka.jpg

 

Jak pečovat o psy a kočky naleznete na www.fypryst.cz.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 


Používáme technologii cookies ke zkvalitnění poskytování našich služeb. Procházením stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací můžete najít na této stránce.×