Jdi na obsah Jdi na menu
 


Letopisy Narnie míří potřetí do kin!

17. 6. 2010
Fanoušci fantasy a především ti, kdo si oblíbili knihy z edice Letopisy Narnie, se mohou těšit na filmové zpracování v pořadí již třetí z celkem sedmi knih těchto fenomenálních bestsellerových příběhů z pera C. S. Lewise.  Poté, co měl český divák možnost srovnat filmovou a knižní podobu dílů „Lev, čarodějnice a skříň“ a „Princ Kaspian“, se filmoví tvůrci pustili do zpracování knihy s názvem Plavba Jitřního poutníka. Snímek vtrhne do českých knih již 9. prosince tohoto roku dokonce ve 3D zpracování a s českým dabingem!
 
Zatímco oba předchozí filmy Letopisů Narnie režíroval Andrew Adamson (mj. tvůrce dvou prvních dílů Shreka), režie třetího se ujal Michael Apted. Šestašedesátiletý britský filmař patří k ceněným osobnostem světové režie. Na kontě má například snímek Gorily v mlze, psychologické drama Nell, v němž pod jeho vedením získala Jodie Fosterová Oscara, bondovku Jeden svět nestačí, válečný dobrodružný snímek Enigma nebo thriller Dost s Jennifer Lopezovou v hlavní roli.
 
Na scénáři k filmu se podílelo několik scénáristů:  Christopher Markus & Stephen McFeeley (Narnia 1 & 2), Richard LaGravenese (The Fisher King) a Michael Petroni (The Dangerous Lives of Altar Boys).
 
Z hereckých osobností ve filmu Plavba Jitřního poutníka uvidíme i několik známých tváří z předchozích filmů, jakými jsou:  Ben Barnes (Caspian), Georgie Henley (Lucy), Skandar Keynes (Edmund), William Moseley (Peter) a řada dalších.
 
 
V českém překladu knihu vydalo Nakladatelství Fragment.
 
Plavba Jitřního poutníka
 
 
ObrazekLETOPISY NARNIE - Fantasy bestseller, který nadchl miliony čtenářů po celém světě!
Autor: C. S. Lewis
Překlad: Veronika Volhejnová
 
 
Je spousta dveří, ale pouze jedny vedou do světa zázraků a kouzel - do Narnie!
Vydejte se společně s Edmundem, Lucinkou a jejich bratrancem Eustacem na loď prince Kaspiana a hledejte sedm přátel, kteří se dávno ztratili s princovým otcem při nebezpečné plavbě k Východním ostrovům. 
 
 

Formát: 138x205 mm, váz., 264 str., 249 Kč

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 


Používáme technologii cookies ke zkvalitnění poskytování našich služeb. Procházením stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací můžete najít na této stránce.×