Jdi na obsah Jdi na menu
 


Susan Hillová - Žena v černém

zena-v-cernem.jpg

Věříte na duchy??? Mrazivý příběh ze staré Anglie…Nyní také stejnojmenný film s Danielem Radcliffem v hlavní roli!
 
Pyšný a osamělý Dům u Úhořího močálu vévodí slaným, větrem bičovaným mokřinám, přes něž vede cesta po hrázi s nezvyklým názvem Devět životů. Mladý londýnský právník Arthur Kipps, který je vyslán na pohřeb jediné obyvatelky domu, však netuší, jaká tragická tajemství se za zavřenými okenicemi skrývají.
 
Teprve když zahlédne vyzáblou mladou ženu, od hlavy k patě oděnou v černém, začne se ho zmocňovat plíživý pocit nejistoty, který ještě posilují podivné poznámky místních obyvatel a neochota mu cokoli bližšího sdělit.
 
Kdo je ona tajemná dáma a co má společného s hrůznými událostmi, které se ve zdech opuštěného sídla a kolem něj odehrály – či snad odehrávají dodnes?
 
To nejlepší, co bychom mohli očekávat od viktoriánského románu, překvapivě nalezneme v příběhu soudobé moderní autorky.
 
Sugestivní atmosféru prastarých anglických sídel, zlověstných opuštěných slatin, hřbitovů a všudypřítomné mlhy, lidské zoufalství a vášně sahající až za hrob, to všechno vás vtáhne do sebe – jako náruč bezedných močálů, která sevře a nepustí. Ale při rozsvícené lampě a se sklenkou něčeho dobrého je přece příjemné se trochu bát, co říkáte?
 
„Skvělý strašidelný příběh, při kterém mrazí v zádech.“
- Guardian
 
 
Hlavní roli právníka Arthura Kippse, ve stejnojmenném filmu, ztvárnil Daniel Radcliffe, známý veřejnosti především jako Harry Potter. Režie se ujal James Watkins (Jezero smrti), novelu pro filmové plátno upravila scenáristka Jane Goldmanová (Hvězdný prach).
 
Film do českých kin přináší společnost EEAP (www.eeap.cz).
 
Tato předloha má rovněž svou divadelní podobu, hororový příběh můžete shlédnout v režii Ondřeje Brouska na scéně pražské Komorní Fidlovačky (www.fidlovacka.cz).
 
Formát 129 x 206 mm, vázaná bez přebalu
144 strany, 169,- Kč

-00000000000KOUPIT-KNIHU-RUZ.jpg

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 


Používáme technologii cookies ke zkvalitnění poskytování našich služeb. Procházením stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací můžete najít na této stránce.×