Jdi na obsah Jdi na menu
 


Heda Kovályová - Nevina aneb Vražda v Příkré ulici

8.jpg

Tajemný příběh z pražských uliček odehrávající se v dusné atmosféře 50. Let Ocitáme se v Praze v 50. letech 20. století, v blíže neurčeném roce. V úzké uličce před malým pražským kinem byl zavražděn policejní kapitán. Během vyšetřování se před námi rozplétají životy žen, které kino svedlo dohromady. Pracují tu jako uvaděčky nebo pokladní a každá z nich by mohla mít k vraždě důvod. Jednou z nich je i Helena, mladá žena, jejíž manžel byl zatčen pro podezření z politického spiknutí. Prožije krátký románek s policejním vyšetřovatelem, který by snad jejímu muži mohl pomoci. Místo toho však přichází zpráva, že se už z vězení nevrátí. Vraždila právě ona? Nemá přece už co ztratit… Celý příběh je prostoupen stísněnou atmosférou tehdejší doby, strachem a podezíravostí, která mezi lidmi vládla.
 
HEDA KOVÁLYOVÁ (1919-2010), česká spisovatelka a překladatelka, se narodila v Praze. V roce 1941 byla i se svým manželem Rudolfem Margoliem deportována do lodžského ghetta a dál do vyhlazovacího tábora, z pochodu smrti se jí ovšem podařilo utéct. Rudolf Margolius byl popraven během politických procesů v 50. letech, Kovályová po sovětské okupaci odešla s druhým manželem do Spojených států. Do České republiky se vrátila až v roce 1996, po dlouhé nemoci zemřela v Praze 5. prosince 2010. Detektivní příběh Nevina vyšel poprvé v exilovém nakladatelství Index v roce 1985. K jeho napsání Kovályovou inspirovaly překlady detektivek Raymonda Chandlera.
 
199 Kč | vázaná bez přebalu | 160 stran | 130 x 200 mm
 
Mladá fronta a.s.
www.kniha.cz
www.mf.cz
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 


Používáme technologii cookies ke zkvalitnění poskytování našich služeb. Procházením stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací můžete najít na této stránce.×