Jdi na obsah Jdi na menu
 


Heather Terrellová - Kukla motýla

28. 3. 2008

Obrazek

Tajemný příběh holandského mistrovského díla… přes spáry nacistů do temného podsvětí dnešního světa obchodování s uměleckými předměty.
 
Složité historické linie příběhu se splétají do brilantního napínavého celku. Heather Terrellová píše svižný příběh ztraceného obrazu a třech obdivuhodných osobností: vášnivého malíře, který kvůli obrazu ztratí svou obživu, nadšeného sběratele, který kvůli obrazu zemře a neúnavné právničky, která se odhodlá zahodit svou kariéru, jen aby obraz zachránila.
 
Ústřední postavou příběhu je Mara Coyneová, aktivní advokátka z Manhattanu, které byl přidělen případ obhajoby jedné prestižní aukční síně před žalobou, že jeden z obrazů, pocházejícího z veřejného prodeje, byl za války ukraden nacisty. Ale stejné dovednosti, které Mara uplatňuje jako advokátka, vyvolají její podezření a ona se začne domnívat, že obžaloba by mohla být oprávněná. Mara, která je lapena do složitého bludiště právních kliček a šokujících zvratů, řeší případ, jenž ji může zajistit skvělou budoucnost nebo ji naprosto zničit.
 
Kukla motýla je famózní román od nové, talentované a energické spisovatelky, který čtenáře provází od podzemního katolického hnutí v Holandsku sedmnáctého století, přes nevýslovné zločiny nacistů za Druhé světové války až k současnému světu umění.
 

Heather Terrellová je právničkou s více než desetiletými zkušenostmi advokátky v civilní sporech ve dvou prvotřídních amerických právnických. Vystudovala Boston College a práva na Boston University. Žije v Pittsburghu. Kukla motýla je jejím prvním románem.

Obrazek

 

Formát 129 x 206 mm, vázaná s přebalem
320 stran, 299,- Kč

Knihu vydalo nakladatelství Metafora

www.metafora.cz

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 


Používáme technologii cookies ke zkvalitnění poskytování našich služeb. Procházením stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací můžete najít na této stránce.×