Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hana Parkánová-Whitton - Moje anglická babička

nepojmenovany-8.jpg

V novém, autobiograficky laděném příběhu líčí známá autorka Hana Parkánová-Whitton další osudy Češky, která se odstěhovala za manželem do malé anglické vísky. Nyní stojí před nelehkým rozhodnutím – odešla sice za hlasem svého srdce, ale v Praze zanechala milovanou babičku Marii, jediného dosud žijícího člena své rodiny. Postrádá ji natolik, že jí s manželem navrhnou, aby se k nim přestěhovala natrvalo. Mají sice zpočátku obavy, jak se babička ve věku již značně pokročilém sžije s realitou anglického venkova, ale babička záhy překvapí nejen je, ale i tradic dbalé sousedy.
 
249 Kč | vázaná bez přebalu | 280 stran | 130 x 200mm
 
 
HANA PARKÁNOVÁ-WHITTON vystudovala na Karlově univerzitě obor
čeština-angličtina a poté působila řadu let v českých nakladatelstvích jako
redaktorka a překladatelka (přeložila přes padesát titulů). V roce 2001 se
provdala za Angličana a nyní žije střídavě nedaleko Oxfordu a v Praze. S
nakladatelskou činností neztratila kontakt, neboť si založila literární agenturu, dále překládá a hlavně píše. Je autorkou tří autobiografických próz, mnoha historických románů a detektivek. S manželem Paulem napsali knížku o životě ve Velké Británii a spolupracují též na česko-anglických rozhlasových pořadech.
 
Mladá fronta a.s.
www.kniha.cz
www.mf.cz
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 


Používáme technologii cookies ke zkvalitnění poskytování našich služeb. Procházením stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací můžete najít na této stránce.×