Jdi na obsah Jdi na menu
 


DOUŠEK VÍNA – JIŘÍ KOLEČKO

1.jpg

Nakladatelství FORTUNA LIBRI vydává knihu DOUŠEK VÍNA – MALÝ PRŮVODCE VELKÝM VINAŘSKÝM SVĚTEM od enožurnalisty Jiřího Kolečka. Najdete zde malý doušek z historie vinařství, nejzajímavější české a moravské vinařské oblasti, rady začínajícím konzumentům, vizitky nejvýznamnějších vinařských zemí a vinařský slovníček.

DOUŠEK VÍNA – JIŘÍ KOLEČKO

Víno je pro mne slunce lapené do lahve. Než se to však podaří, je třeba vynaložit mnoho umu, citu a trpělivosti. A k tomu ještě musí přispět svou nákloností i příroda. Slunce je nutné lapit především ve vinici. Právě tam se odehrává ta rozhodující kapitola. Ale i když vyzrají krásné hrozny, není ještě vyhráno. Vinařství je souborem znalostí mnoha profesí. Když se vše ideálně propojí, vznikne nápoj, který vám dá radost a utvrdí přátelství. Tato pocity však ještě umocní vaše znalosti o tomto jedinečném nápoji. Proto v této knize předkládám několik základních rad, jak být může být víno vaším dobrým přítelem, a současně jsem snažil o nahlédnutí do svébytného života vinařů. Ať již u nás nebo u bližších či vzdálenějších sousedů. Neměl jsem ambice napsat další encyklopedii3.jpg, ale přispět k tomu, abyste z koštování slunce lapeného do lahve pocítili co největší radost.

O autorovi:
PhDr. Jiří Kolečko se věnuje enologické problematice dlouhou dobu. První popularizační články o víně a gastronomii publikoval již koncem sedmdesátých let. Soustavně se tomuto tématu věnuje v mnoha tuzemských časopisech a novinách od roku 2004. V posledních letech je zván i do výběrových komisí domácích a zahraničních soutěží. V roce 2012 byl oceněn Svazem vinařů České republiky cenou Vindemia Acta jako nejlepší enožurnalista roku 2011.

Cena: 349,- Kč

Vydalo nakladatelství:
Fortuna Libri, spol. s r.o.
www.fortunalibri.cz

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 


Používáme technologii cookies ke zkvalitnění poskytování našich služeb. Procházením stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací můžete najít na této stránce.×