Jdi na obsah Jdi na menu
 


Seznamte se s Ducháčky

14. 9. 2014

Právě v těchto dnech se na pultech knihkupců objeví humorný pohádkový příběh o jedné neobyčejné rodince s názvem Ducháčkovic rodina aneb strašidla mezi námi. Autorka Sandra Vebrová, označovaná mimo jiné jako mladá česká J. K. Rowlingová, vystudovala divadelní vědu, byla členkou několika souborů, získala řadu ocenění a s psaním knih pro děti má bohaté zkušenosti. Tentokrát připravila kouzelnou pohádkovou knížku plnou veselých a rozpustilých strašidel, se kterými se děti rozhodně nebudou nudit. Titul Ducháčkovic rodina vychází v Nakladatelství Fragment!

Mladá česká autorka, která zaujala již před časem svými knihami o vlkodlakovi Lukovi, není v oboru pohádek žádným nováčkem. Nejprve vyhrála celostátní literární soutěž o nejlepší pohádkový námět, je spoluautorkou souboru pohádek Kdyby čert na koze jezdil a v roce 2005 Česká televize na základě jejího námětu a scénáře natočila a odvysílala televizní pohádku Nepovedený kouzelník.
Nyní autorka připravila tak trochu jiný pohádkový příběh o netradiční „duší“ rodince. Ducháčkovi jsou totiž duchové, kteří se zrodili z čisté a bílé mlhy a patří k rodu Mlžanů. Jsou veselí, rozpustilí a neposední, zvláště pak tři potomci pana Mlživoje a jeho ženy Blanky - jedenáctiletý Simon, devítiletá copatá Olívie a čtyřletý Bubi. A co dělají tito neposedové úplně nejraději? Houpou se na televizních anténách!
Sandra Vebrová prozradila, že vůbec první nápad na Ducháčkovic rodinu se jí zrodil v hlavě v pouhých 13 letech. Chtěla vymyslet úplně nová strašidla a vznikli tak Mlžani – speciální druh duchů z mlhy. „Po více jak 15 letech jsem se k nápadu vrátila a začala pro Ducháčkovi vymýšlet příběhy. Tak jsem si Simona, Olívii i Bubiho stejně jako popletaného pana Mlživoje a elegantní paní Blanku přímo zamilovala“, říká o vzniku knihy autorka, kterou provází při její tvorbě motto „fantazii se meze nekladou“.
Velmi důležitá je pro každého autora inspirace. Tu pro Sandru Vebrovou představuje především cestování, divoké krajiny, vtipné historky a vtipní lidé. A také životopisy starých autorů, jako jsou např. Jane Austenová, Virginie Woolfové, Beatrix Potterové… Autorka dodává: „Ráda píšu večer a v noci, kdy je všude klid.“
1a.jpgAnotace:
Seznamte se s Ducháčkovými!
Tatínek Mlživoj, maminka Blanka a jejich tři neposední potomci, jsou milá strašidla, kterých se rozhodně nemusíte bát. Lidí se sice trošku straní, ale když na to přijde, rádi jim v lecčem pomohou. Nezbedové Simon, Olivie a Bubi jsou samá lumpárna a skopičina, takže o dobrodružství a zábavu nebude nouze.
Jaké to bylo, když na Simona přišla duší puberta a začal řádit jako utržený ze řetězu?
Jak to dopadlo, když si sourozenci Ducháčkovi vzali do parády strašidelný zámek, který sliboval děsivé zážitky, ale byl spíš k smíchu, a nikdo do něj nechodil?
Co to udělá s televizí, když se na anténě začne houpat rozpustilý duch?
Nechte se pozvat do tajemného světa duchů, nuda tam rozhodně nebude!
Autorka: Sandra Vebrová
 
Slavnostní křest knihy „Ducháčkovic rodina aneb strašidla mezi námi“ se uskuteční 18. září 2014 od 16 hodin v Paláci knih Luxor za účasti autorky Sandry Vebrové a hostů – Stanislava Zindulky a Michaely Maurerové.
 
O Nakladatelství Fragment
Nakladatelství Fragment vzniklo v roce 1991 pod názvem Jan Eisler – Fragment a od května 2007 funguje jako Nakladatelství FRAGMENT, s.r.o. V současnosti patří k deseti největším nakladatelům v České republice v počtu vydaných titulů s ročním obratem přesahujícím 120 mil. Kč. Od svého vzniku vydalo více než 2450 různých publikací, jejichž prodej přesáhl 23 mil. kusů výtisků. V roce 2013 Nakladatelství Fragment vydalo 211 knižních novinek a podobně tomu bude i v roce následujícím. Nakladatelství Fragment se daří s úspěchem pronikat i na zahraniční trhy. Do konce roku 2013 bylo uskutečněno celkem 477 prodejů původních projektů do zahraničí. V roce 2005 byla založena pobočka Vydavateľstvo Fragment, s.r.o., se sídlem v Bratislavě. V roce 2013 představil stále rostoucí slovenský Fragment 114 knižních novinek.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 


Používáme technologii cookies ke zkvalitnění poskytování našich služeb. Procházením stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací můžete najít na této stránce.×